سازمان تأمین اجتماعی متولی خرید خدمت سربازی نیست

سازمان تامین اجتماعی در پی انتشار یک خبر که شائبه‌ای در خصوص "خرید خدمت سربازی" ایجاد کرده بود توضیح داد که سازمان تأمین اجتماعی متولی دریافت حق بیمه دوران سربازی نه خرید خدمت سربازی است.

سازمان تأمین اجتماعی متولی خرید خدمت سربازی نیست
خدمت سربازی ,

اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، احتساب ایام خدمت سربازی به عنوان سنوات بیمه یکی از خدمات قابل ارائه به بیمه شدگان است که اخیراً تمامی مراحل آن به صورت الکترونیکی و در سامانه خدمات غیرحضوری تامین اجتماعی به نشانی es.tsmin.ir قابل انجام است.

خرید خدمت سربازی، ارتباطی به ماموریت و مسئولیت های سازمان تامین اجتماعی به عنوان یک نهاد بیمه گر اجتماعی نداشته و اخبار و اطلاعات متناقضی که در روزهای اخیر به نقل از یکی از مدیران این سازمان در برخی رسانه ها و شبکه های اجتماعی در مورد خرید خدمت سربازی مطرح شده، فقط ناشی از سوء برداشت توضیحات ارائه شده در مورد احتساب خدمت سربازی به عنوان سنوات بیمه بوده است.

در واقع براساس این سوء برداشت در مورد نحوه و چگونگی ثبت درخواست احتساب ایام خدمت سربازی به عنوان سنوات بیمه، شائبه ای در مورد "خرید خدمت سربازی" ایجاد کرده است که سازمان تامین اجتماعی ضمن قدردانی از همکاری سازمان وظیفه عمومی ناجا در اجرای طرح ثبت غیرحضوری درخواست احتساب ایام سربازی به عنوان سوابق بیمه ای، تاکید می کند، تنها متولی و تصمیم گیرنده قانونی در مورد خدمت سربازی و چگونگی آن وظیفه عمومی ناجا و ستاد کل نیروهای مسلح است.

به گزارش ایرنا، پرداخت حق بیمه و احتساب دوران خدمت سربازی به عنوان سابقه بیمه یکی از خدمات سازمان تأمین اجتماعی است که از سال ۱۳۹۹ به صورت غیرحضوری ارائه می‌شود. بیمه‌شدگان تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی که بر مبنای حداقل حقوق لیست ارسال می‌کنند، می‌توانند با پرداخت ماهانه ۱۳۴ هزار تومان به صورت غیرحضوری دوران خدمت سربازی را به سوابق بیمه اضافه کنند.

منبع: ایرنا

نظرات :
نظر خود را بیان کنید :
مطالب مرتبط :
e843167f-fc9a-487b-9157-888abfd9fedd.jpg
۱۴ مهر؛ آخرین مهلت ثبت نام اینترنت رایگان دانشجویی

دانشجویان و طلاب تا روز چهارشنبه ۱۴ مهرماه مهلت دارند که برای دریافت اینترنت رایگان ثبت نام کنند.

صبا احمدپور 11 مهر 1400
0f34b0f2-2dbd-43c0-aaf2-e8bf93c67f60.jpg
سوال های سخت کنکور ۱۴۰۰ حذف یا با تاثیر مثبت اعمال می شود

سازمان سنجش آموزش کشور با صدور اطلاعیه ای به داوطلبان معترض کنکور ۱۴۰۰ اعلام کرد، با بررسی مجدد سوال های سخت ریاضی در سه گروه آزمایشی، آن سؤال به‌صورت تأثیر مثبت اعمال یا حذف خواهد شد.

صبا احمدپور 18 تیر 1400