دفترچه سوالات کنکور تجربی ۱۴۰۰ منتشر شد

دفترچه سؤالات کنکور تجربی سال ۱۴۰۰ در سایت سازمان سنجش قرار گرفت.

دفترچه سوالات کنکور تجربی ۱۴۰۰ منتشر شد
تحصیلی ,

آزمون عمومی و اختصاصی هر یک از گروه‌های آزمایشی کنکور سراسری سال ۱۴۰۰ در تاریخ ۹ تا ۱۲ تیرماه ۱۴۰۰ در ۴۱۴ شهرستان و بخش مختلف کشور و ۳ هزار و ۵۲۲ حوزه امتحانی و ۱۱ کشور خارجی با رقابت یک میلیون و ۱۱۱ هزار و ۸۱۸ نفر داوطلب برگزار خواهد شد.

در مجموع تعداد ۶۶۲ هزار و ۱۱۴ داوطلب زن و تعداد ۴۴۹ هزار و ۷۰۴ داوطلب مرد در این آزمون ثبت نام کرده‌اند که برای آنها تعداد یک میلیون و ۳۶۷ هزار و ۹۳۱ کارت کنکور صادر شده است.

تاکنون آزمون گروه آزمایشی هنر صبح چهارشنبه ۹ تیر، آزمون گروه آزمایشی علوم انسانی صبح پنج‌شنبه ۱۰ تیر و آزمون گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی صبح پنج‌شنبه ۱۰ تیر برگزار شده‌اند.

آزمون گروه آزمایشی علوم تجربی صبح امروز جمعه ۱۱ تیر برگزار شد و آزمون گروه آزمایشی زبان‌های خارجی صبح شنبه ۱۲ تیر برگزار می‌شود.

در آزمون گروه علوم تجربی تعداد ۵۵۴ هزار و ۸۶۰ داوطلب شرکت کرده‌اند که از این تعداد ۳۵۷ هزار و ۹۷۵ نفر زن و تعداد ۱۹۸ هزار و ۸۸۵ نفر مرد هستند.

دفترچه‌های آزمون عمومی و آزمون اختصاصی گروه آزمایشی علوم تجربی برای داوطلبان داخل کشور امروز جمعه ۱۲ تیرماه در سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی http://sanjesh.org منتشر شده است.

دفترچه‌های سوالات آزمون عمومی (دفترچه شماره ۱) دارای ۱۰۰ سئوال بوده که داوطلبان در ۷۵ دقیقه به آن پاسخ داده‌اند. دفترچه شماره ۱ شامل دروس زبان و ادبیات فارسی، زبان عربی، فرهنگ و معارف اسلامی و زبان انگلیسی بود.

همچنین دفترچه آزمون اختصاصی گروه آزمایشی علوم تجربی (دفترچه شماره ۲) کنکور سراسری سال ۱۴۰۰ شامل ۱۷۰ سوال بود که داوطلبان باید در ۱۷۵ دقیقه به آن پاسخ می‌دادند. دفترچه شماره دو شامل دروس زمین شناسی، ریاضی، زیست شناسی، فیزیک، شیمی بود.

همچنین برای دیپلم‌های بهیاری که در گروه آزمایشی علوم تجربی شرکت کرده بودند آزمون درس بهیاری به عنوان یک درس اختصاصی با ضریب ۴ برگزار شد که این داوطلبان باید به دفترچه شماره ۳ با ۵۰ سوال و در مدت ۳۰ دقیقه به سئوالات مخصوص بهیاران شاغل و متقاضیان دارنده دیپلم بهیاری پاسخ می‌دادند

منبعخبرگزاری آنا

نظرات :
نظر خود را بیان کنید :
مطالب مرتبط :
bb4edc4c-a806-47c8-a6df-9c847547e1e0.jpg
جشن فارغ‌التحصیلی شریفی‌ها مجازی برگزار می‌شود

دانشگاه صنعتی شریف اعلام کرد: مراسم تجلیل از دانش‌آموختگان این دانشگاه به صورت مجازی برگزار می‌شود.

صبا احمدپور 5 مرداد 1400
340f6206-4b04-4ae7-8b56-10f40ff8403e.jpg
پسر فیزیکدان ۱۱ ساله‌ای که می‌خواهد انسان‌ها را جاودانه کند

یک کودک اعجوبه ۱۱ ساله تنها طی یک سال تحصیلات خود را در رشته فیزیک به پایان رساند و از دانشگاه آنتورپ بلژیک مدرک گرفت.

صبا احمدپور 19 تیر 1400