کنکور ۱۴۰۰ به ایستگاه پایانی رسید

سخنگوی سازمان سنجش گفت: با برگزاری آزمون گروه زبان‌های خارجی در ساعت ۸ صبح امروز، کنکور سراسری ۱۴۰۰ به ایستگاه پایانی خود رسید.

کنکور ۱۴۰۰ به ایستگاه پایانی رسید
تحصیلی ,

فاطمه زرین‌آمیزی سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: کنکور سراسری ناپیوسته در گروه زبان های خارجی امروز (شنبه ۱۲ تیرماه) راس ساعت ۸ صبح آغاز شد.

مدیرکل روابط عمومی سازمان سنجش ادامه داد: تعداد کل ثبت نام کنندگان در کنکور سراسری امسال یک میلیون و ۱۱۱ هزار و ۸۱۸ نفر است که از این تعداد ۶۶۲ هزار و ۱۱۴ نفر زن (۵۹.۵۵ درصد) و ۴۴۹ هزار و ۷۰۴ نفر (۴۰.۴۵ درصد) مرد هستند.

زرین‌آمیزی ادامه داد: تعداد کارت ورود به جلسه صادرشده برای گروه زبان‌های خارجی ۱۷۵ هزار و ۷۷۶ نفر شامل ۱۱۳ هزار و ۵۹۹ زن و ۶۲ هزار و ۱۷۷ مرد است.

سخنگوی سازمان سنجش ادامه داد: داوطلبان گروه زبان های خارجی آخرین گروه شرکت کننده در کنکور سراسری ناپیوسته سال ۱۴۰۰ هستند و در روزهای قبل گروه های علوم انسانی، علوم ریاضی و فنی و هنر در این آزمون شرکت کرده‌اند.

او ادامه داد: در روند برگزاری کنکور سراسری ۱۳ داوطلب مبتلا به ویروس کرونا در گروه هنر و ۳۳ داوطلب کرونایی در گروه علوم انسانی و ریاضی در این آزمون شرکت کردند. همچنین ۵۱ داوطلب مبتلا به کرونا هم در گروه آزمایشی علوم تجربی در این آزمون شرکت کردند.

 

 

 

 

نظرات :
نظر خود را بیان کنید :
مطالب مرتبط :
c1d5fc32-e52a-4419-9819-5c5671b2dbc0.jpg
تازه ترین آمار انتخاب رشته آزمون ارشد اعلام شد

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور از انتخاب رشته بیش از ۱۸۱ هزار داوطلب مجاز در آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۰ خبر داد و گفت: مهلت انتخاب رشته فردا پایان می یابد.

صبا احمدپور 15 شهریور 1400
32d76ddd-9fd6-4382-9585-7a635d96da35.jpg
۷.۷ درصد از طرح‌های دوشنبه‌های استارت‌آپی موفق به جذب سرمایه شدند

مدیر توسعه اکوسیستم صندوق نوآوری و شکوفایی از میزبانی این صندوق از ۲۲۲ تیم استارت‌آپی در رویدادهای دوشنبه‌های استارت آپی خبر داد و گفت: بر اساس برآوردها ۷.۷ درصد از طرح‌هایی که بر روی استیج دوشنبه‌های استارت‌آپی قرار می‌گیرند، موفق به جذب سرمایه شدند.

صبا احمدپور 19 مهر 1400