کنکور ۱۴۰۰ به ایستگاه پایانی رسید

سخنگوی سازمان سنجش گفت: با برگزاری آزمون گروه زبان‌های خارجی در ساعت ۸ صبح امروز، کنکور سراسری ۱۴۰۰ به ایستگاه پایانی خود رسید.

کنکور ۱۴۰۰ به ایستگاه پایانی رسید
تحصیلی ,

فاطمه زرین‌آمیزی سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: کنکور سراسری ناپیوسته در گروه زبان های خارجی امروز (شنبه ۱۲ تیرماه) راس ساعت ۸ صبح آغاز شد.

مدیرکل روابط عمومی سازمان سنجش ادامه داد: تعداد کل ثبت نام کنندگان در کنکور سراسری امسال یک میلیون و ۱۱۱ هزار و ۸۱۸ نفر است که از این تعداد ۶۶۲ هزار و ۱۱۴ نفر زن (۵۹.۵۵ درصد) و ۴۴۹ هزار و ۷۰۴ نفر (۴۰.۴۵ درصد) مرد هستند.

زرین‌آمیزی ادامه داد: تعداد کارت ورود به جلسه صادرشده برای گروه زبان‌های خارجی ۱۷۵ هزار و ۷۷۶ نفر شامل ۱۱۳ هزار و ۵۹۹ زن و ۶۲ هزار و ۱۷۷ مرد است.

سخنگوی سازمان سنجش ادامه داد: داوطلبان گروه زبان های خارجی آخرین گروه شرکت کننده در کنکور سراسری ناپیوسته سال ۱۴۰۰ هستند و در روزهای قبل گروه های علوم انسانی، علوم ریاضی و فنی و هنر در این آزمون شرکت کرده‌اند.

او ادامه داد: در روند برگزاری کنکور سراسری ۱۳ داوطلب مبتلا به ویروس کرونا در گروه هنر و ۳۳ داوطلب کرونایی در گروه علوم انسانی و ریاضی در این آزمون شرکت کردند. همچنین ۵۱ داوطلب مبتلا به کرونا هم در گروه آزمایشی علوم تجربی در این آزمون شرکت کردند.

 

 

 

 

نظرات :
نظر خود را بیان کنید :
مطالب مرتبط :
a7352c8b-8f0b-4ca9-871e-249a9186af33.jpg
آغاز هدایت تحصیلی نهمی ها

«هدایت تحصیلی»، فرآیند ارائه‌ خدمات راهنمایی و مشاوره به دانش‌آموزان‌ است. این فرایند به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا ضمن آشنایی با استعدادها، علایق، ‌توانایی‌ها و ویژگی‌های شخصیتی خویش، شاخه‌ها، رشته‌های تحصیلی و مشاغل مورد نیاز جامعه را بشناسند و براساس آن، به صورت آگاهانه و آزادانه شاخه و رشته‌ تحصیلی مناسب خود را انتخاب کنند.

صبا احمدپور 16 تیر 1400
0f9d7e33-733a-42de-8d52-1aeb968f34b7.jpg
مدرسه‌ای برای ارتقای عمومی سطح دانش مغز در کشور

مدرسه پاییزه نقشه‌برداری مغز از سوی آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز به منظور افزایش اطلاعات و آگاهی در این حوزه به صورت مجازی برگزار می‌شود.

صبا احمدپور 17 مهر 1400