آموزش و پژوهش

آموزش یکی از عوامل مهم در زمینه توسعه انسانی می باشد و باعث افزایش آرامش ذهن و روح انسان می شود در عین حال بهره وری را نیز پرورش می دهد و منجر به گسترش تمدن انسانی می گردد.

معرفی شغل معلم دبستان
معرفی شغل معلم دبستان

معلمی هنر آموختن دانش و مهارت های زندگی است.معلم باید زمان زیادی از وقت خود را با بچه ها گذرانده، اشتیاق زیادی به آموزش داشته وصبور و خوش اخلاق باشد.

معرفی شغل استاد دانشگاه
معرفی شغل استاد دانشگاه

استاد دانشگاه به آموزش و تحقیق در امور علمی در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی می پردازد.اساتید دانشگاه به دو گروه آموزشی و پژوهشی تقسیم بندی می شوند.

معرفی شغل معلمی کودکان خاص
معرفی شغل معلمی کودکان خاص

معلم کودکان خاص به دانش آموزانی که ناتوانی دارند، آموزش می دهد. این آموزش به صورت گروهی و یا فردی می باشد. او باید فردی صبور و مهربان باشد.

معرفی شغل مشاور شغلی
معرفی شغل مشاور شغلی

مشاور شغلی به بررسی دقیق ویژگی های شخصیتی، استعداد و توانمندی ها، علایق و شرایط خانوادگی افراد پرداخته و آنها را برای انتخاب شغل یاری می دهد.

معرفی شغل پژوهشگر
معرفی شغل پژوهشگر

پژوهشگر به کارهای تحقیقاتی و مطالعات گسترده در یک حوزه خاص می پردازد. او ممکن است به صورت فردی یا گروهی و به صورت تمام وقت یا پاره وقت کار کند.

معرفی شغل فیزیکدان
معرفی شغل فیزیکدان

فیزیکدان در حوزه فیزیک به تحقیق و پژوهش می پردازد. او پدیده های مختلف از ذرات بنیادی تا کهکشان ها را بررسی می کند و قوانین حاکم بر جهان را کشف می کند.

معرفی شغل شیمیدان
معرفی شغل شیمیدان

شیمیدان کسی است که بر دانش شیمیتسلط داشته و یا روی آن مطالعه می‌کند. شیمیدان انواع مواد، خواص ، عکس العمل و رفتار آنها را تحت شرایط مختلف بررسی می کند.

معرفی شغل منجم
معرفی شغل منجم

منجم اطلاعات گسترده و تخصصی در حوزه نجوم داشته و روی اجرام آسمانی مانند ستارگان، سیارات و کهکشان‌ها مطالعه می‌کند. منجمان به دو گروه حرفه ای و آماتور تقسیم بندی می شوند.

معرفی شغل باستان شناس
معرفی شغل باستان شناس

باستان شناس شواهد لازم‌ برای‌ تحقیقات‌ خود را از طریق‌ بررسی‌، پژوهش‌ و كاوش‌ در نقاطی كه‌ روزی‌ محل‌ تردد، سكونت‌ یا هر نوع‌ فعالیت‌ انسانی‌ بوده‌، به‌ دست‌ می‌آورد‌.

معرفی شغل زمین شناس
معرفی شغل زمین شناس

زمین شناس به مطالعه علمی ساختار، تحولات و حرکات زمین و همچنین منابع طبیعی می پردازد. او فرآیندهای داخلی و خارجی شکل دهنده زمین در تاریخ گذشته آن را بررسی می کند.

معرفی شغل غواص
معرفی شغل غواص

کار غواص شنا در زیر آب با داشتن وسایل تنفس مصنوعی (اسکوبا) یا بدون آنها در زیر دریا، رودخانه، دریاچه ها و سدها می باشد. غواصی کاربردهای مختلف دارد.