فنی و خدماتی

مشاغل فنی و خدماتی مشاغلی است که برای ورود به بازار کار آنها تنها کافیست مهارت و تخصص های مورد نیاز آن را کسب نمود. این مشاغل همواره و در تمامی کشورها از بازار کار خوبی برخوردار می باشند.

معرفی شغل برق کار
معرفی شغل برق کار

برق کار متخصص در امر سیم‌کشی الکتریکی ساختمان‌ها، ماشین‌های ایستگاهی و تجهیزات مرتبط به آن‌ها است. برق کارها معمولا برق کار عمومی یا برق کار صنعتی هستند.

معرفی شغل برق کار خودرو
معرفی شغل برق کار خودرو

برق کار خودرو باید به نصب و تعمیر سیستم های الکتریکی و الکترونیکی خودرو ها بپردازید.البته در ایران فردی که برق کاری خودرو را انجام می دهد به نام باتری ساز نیز می شناسند.

معرفی شغل مکانیک خودرو
معرفی شغل مکانیک خودرو

مکانیک خودرو فردی است که به صورت عملی یا علمی با انواع تعمیرات خودرو در بخش های مکانیکی و الکتریکی آشنایی داشته و به تعمیر و سرویس انواع خودروها مسلط است.

معرفی شغل جوشکار
معرفی شغل جوشکار

جوشکار به برش دادن، شکل دادن و متصل کردن قطعات فلزی با روش های مختلف جوشکاری در صنایع گوناگون مانند ساخت و مهندسی، حمل و نقل، هوا فضا، نفت و گاز و ... می پردازد.

معرفی شغل تاسیساتی
معرفی شغل تاسیساتی

متخصص تاسیسات وظیفه طراحی، پیاده سازی، نصب و تعمیر تاسیسات بهداشتی، حرارتی، برودتی، فاضلاب، تهویه مطبوع و گازرسانی ساختمان های مختلف را برعهده دارد.

معرفی شغل نصاب و تعمیرکار آسانسور
معرفی شغل نصاب و تعمیرکار آسانسور

نصاب و تعمیرکار آسانسور به نصب، راه اندازی، نگهداری و تعمیر انواع آسانسورها می پردازند. افرادی که به آن وارد می شوند، باید آموزش های لازم را ببینند.

معرفی شغل آتش نشان
معرفی شغل آتش نشان

او فردی است که انواع مهارت های اطفاء حریق و عملیات امداد و نجات را دارد و از افراد و اموال در برابر آتش و سایر خطرات محافظت کرده و در شرایط اضطراری به آنان کمک می کند.

معرفی شغل آرایشگر
معرفی شغل آرایشگر

آرایشگر زنانه به کوتاه کردن، مدل دادن، رنگ کردن موها، آرایش صورت، پاکسازی پوست و در آرایشگاه مردانه کوتاه کردن، حالت دادن و رنگ موها و اصلاح صورت انجام می شود.

معرفی شغل خیاط
معرفی شغل خیاط

خیاط فردی است که بر اساس سفارشات مشتریان به دوخت انواع لباس، پرده و ... می پردازد. برخی از خیاط ها به صورت فردی و برخی در گروهی کار می کنند.

معرفی شغل نجار
معرفی شغل نجار

نجار انواع وسایل چوبی را ساخته و نصب می کند، این وسایل می تواند انواه درب و پنجره، مبلمان، کابینت و ... باشد. او از ابزارهای مختلف در کار خود استفاده می کند.

معرفی شغل نقاش ساختمان
معرفی شغل نقاش ساختمان

نقاش از رنگ های مختلف برای پوشش دادن سطوحی مانند دیوارهای داخلی (و گاهی بیرونی)، سقف ها، درب ها و پنجره های ساختمان، بعد از صاف کردن سطوح، استفاده می کند.

معرفی شغل متخصص خشک شویی
معرفی شغل متخصص خشک شویی

متخصصان خشکشویی بوسیله انواع مواد شوینده، مواد شیمیایی و ماشین ها و تجهیزات مربوطه به تمیز کردن لباسها، پرده ها و سایر منسوجات و اتوکشی آنها می پردازند.

معرفی شغل گچ کار
معرفی شغل گچ کار

گچ کار انواع گچ و سیمان و ... را آماده و روی سطوح می مالد و آنها را برای رنگ زدن و یا سایر پوشش ها آماده می کند. یکی از کارهای او ، انجام گچ کاری های تزئینی یا گچ بری می باشد.

معرفی شغل کاشی کار
معرفی شغل کاشی کار

کاشی کار سطح دیوارها و کف اتاق ها را با کاشی می پوشاند. این کار می تواند کاشی کردن یک آشپزخانه یا حمام یا یک مغازه، هتل و رستوران باشد.

معرفی شغل سنگ کار
معرفی شغل سنگ کار

سنگ کار از مهارت خود در ایجاد نقش روی سنگ ها و یا سنگ کاری در پروژه های ساخت و ساز استفاده می کند. سنگ کاری در پروژه های ساختمانی شامل کارهای مختلفی می شود.