هنر، ارتباطات و رسانه

مشاغل رسانه ای شامل همه چیز از لنگرگاه های اخبار محلی تا مدیران فیلم هالیوود است. آنچه مشترک همه آنها مشترک است این است که آنها کمک می کند تا چیزی را به عموم مردم انتقال دهند.

معرفی شغل صداپیشگی و نریشن
معرفی شغل صداپیشگی و نریشن

شغل صداپیشگی و نریشن هنر اجرای صداگذاری برای نمایش شخصیتی جهت ارائه به مخاطب است. به مجریان یا بازیگران صداگذار، صداپیشه گفته می شود.

معرفی شغل کارگردان
معرفی شغل کارگردان

کارگردان کسی است که بیشترین مسئولیت را در قبال تصویر و صدای فیلم دارد. او کسی است که ساخت فیلم را بر عهده دارد و معمولا فکر نهفته در فیلم و شکل نهایی اثر از اوست.

معرفی شغل تهیه کننده
معرفی شغل تهیه کننده

در سینما تهیه کننده مسئول تامین مالی پروژه بوده ولی در تلویزیون معمولا برنامه ها به صورت سفارشی ساخته می شود و تامین مالی از وظایف اصلی تهیه کننده نیست.

معرفی شغل بازیگر
معرفی شغل بازیگر

کار بازیگر جان بخشیدن به شخصیت ها در تئاتر، فیلم، تلویزیون و رادیو است. او از کلمات، حرکات و حالت ها در ایفای نقش ها به صورت طبیعی و قابل باور استفاده می کند.

معرفی شغل فیلم بردار
معرفی شغل فیلم بردار

کار فیلم بردار ضبط تصاویر فیلم های سینمایی، برنامه های تلویزیونی، تبلیغاتی ، موزیک ویدئو ها، جشن ها و... می باشد.فیلم بردار در حوزه های مختلف فعالیت می کند.

معرفی شغل صدابردار
معرفی شغل صدابردار

او علاوه بر شناخت کیفیت هنری صدا،با نحوه استفاده از دستگاه ها و سیستم های صوتی آشنایی کامل دارد.او یکی از مهمترین عوامل در تهیه فیلم های حوزه های مختلف می باشد.

معرفی شغل منشی صحنه
معرفی شغل منشی صحنه

منشی صحنه همه موارد فنی و عملی تمرین ها و اجراها را سازماندهی کرده و بر اینکه همه بازیگران و عوامل در مکان و زمان درست خود قرار دارند،کنترل دارد.

معرفی شغل تدوین گر
معرفی شغل تدوین گر

تدوین گر جزء گروه پس از فیلم برداری بوده و فیلم های خام و صداهای ضبط شده را با افکت ها، تصاویر گرافیکی و جلوه های ویژه ترکیب کرده و فیلم نهایی را تولید می کند.

معرفی شغل فیلمنامه نویس
معرفی شغل فیلمنامه نویس

او به ایجاد ایده ها و زندگی بخشیدن به داستان ها در قالب فیلمنامه می پردازد. فیلمنامه ها برای انواع فیلم های سینمایی و تلویزیونی، انیمیشن ها و ... نوشته می شود.

معرفی شغل چهره پرداز
معرفی شغل چهره پرداز

کسی که کار گریم را انجام می دهد، گریمور یا چهره پرداز نامیده می شود. در واقع گریمور آرایش چهره بازیگران برای حضور در نمایش‌های تلویزیونی، سینمایی یا تئاتری را بر عهده دارد

معرفی شغل طراحی صحنه
معرفی شغل طراحی صحنه

طراح صحنه خالق اصلي فضاي بصري فيلم یا نمایش و مسئول و ناظر ساخت و اجراي دكور و همچنين تهيه لباس بر اساس طرح هاي از پيش تهيه شده است.

معرفی شغل نوازنده
معرفی شغل نوازنده

نوازنده کسی است که ساز موسیقی می نوازد. نوازنده ها معمولا در گروه های مختلف موسیقی در تلویزیون، رادیو ، استودیو های ضبط DVD ها و... کار می کنند.

معرفی شغل آهنگساز
معرفی شغل آهنگساز

او آثار موسیقی را تألیف می‌نماید و در حقیقت نویسندهٔ موسیقی است که با احاطهٔ کامل به علم موسیقی، ایده‌های فکری خود را در قالب موسیقی به رشتهٔ تحریر در می‌آورد.

معرفی شغل انیماتور
معرفی شغل انیماتور

شغل انیماتور به تولید فریم هایی از تصاویر، مدلها یا عروسک های دیجیتالی یا دستی و ایجاد توالی میان آنها گفته می شود بگونه ای که گویا به تصاویر جان داده و باعث حرکت آنها می شود.

معرفی شغل گرافیست
معرفی شغل گرافیست

او بر مینای سفارشی که می گیرد و با تکیه بر هنر خود، پیام یا ایده ای را به کمک تصویر و حروف به مخاطب انتقال می دهد. کار طراحی گرافیک، حیطه‌ها و تخصصهای مختلفی دارد.

معرفی شغل عکاس
معرفی شغل عکاس

او باید دارای مهارت های فنی و هنری لازم برای عکس گرفتن از چهره های افراد (پرتره)، اشیاء، مکان ها و وقایع باشد. عکاسی زمینه های مختلفی هم دارد.

معرفی شغل طراح داخلی
معرفی شغل طراح داخلی

طراح داخلی بوسیله مجموعه‌ای از طرح‌های به هم پیوسته و متنوع محیط داخلی یک ساختمان را به فضایی که برای یک فعالیت انسانی خاص مناسب است، تبدیل می‌کند.

معرفی شغل طراحی صنعتی
معرفی شغل طراحی صنعتی

طراح صنعتی به تغییر و توسعه موارد مربوط به محصولات تولیدی مانند خودرو، لوازم خانگی و اسباب بازی می پردازد و آنها را طوری طراحی می کند که برای مصرف کننده مناسب تر و بهتر باشد.

معرفی شغل طراح مد و لباس
معرفی شغل طراح مد و لباس

طراح مد و لباس مدل های لباسها، کفش ها، کیف ها و ... را طراحی می کند. طرح های او یا بدیع و نو بوده و یا اینکه با تغییر در طرح های موجود در بازار بوجود آمده است.

معرفی شغل سر دبیر
معرفی شغل سر دبیر

سردبیر کسی است که بر عملکرد سایر نویسندگان و ویرایشگران در روزنامه یا مجله نظارت داشته و مسئولیت تمام محتوای علمی نشریه را به عهده دارد.

معرفی شغل خبرنگار
معرفی شغل خبرنگار

روزنامه نگار به تحقیق و نوشتن برای روزنامه های ملی و یا محلی می پردازد. او هر خبر و رویدادی که برای گروه های مختلف مخاطبان جذاب باشد را پوشش می دهد،

معرفی شغل مدیر انتشارات
معرفی شغل مدیر انتشارات

ناشر با مجموعه‌اي از امكانات و اقدامات فني و تخصصي نسبت به چاپ و توزيع اثر چاپي اقدام مي‌نمايد. کلیه مراحل لازم برای چاپ یک اثر توسط ناشر یا زیر نظر او انجام می شود.‌

معرفی شغل نویسنده
معرفی شغل نویسنده

نویسنده آثار خلاقانه ای مانند رمان ها، داستان های کوتاه، کتاب های کودک، نمایشنامه ها و اشعار را می آفریند. او همچنین گاهی مقالات خاص و مطالب غیر داستانی می نویسد.

معرفی شغل مترجم
معرفی شغل مترجم

مترجم کسی است که متن های مختلف عمومی و تخصصی را از یک زبان به زبان دیگر ترجمه می کند. او فردی است که به همه موارد و اجزای دو زبان مبدا و مقصد تسلط کامل دارد.

معرفی شغل مجری
معرفی شغل مجری

مجری به شخصی گفته می‌شود که مسئولیت اجرا و ارائه برنامه های مختلف را بر عهده دارد. این برنامه ها شامل برنامه های رادیو، تلویزیون، همایش ها، جشن ها و ... می شود.

معرفی شغل نقاش
معرفی شغل نقاش

نقاش با آگاهی از اصول هنر نقاشی و زیبایی شناسی به آفرینش اثری هنری می پردازد. محتوای این اثر می تواند چهره افراد، مناظر طبیعی، زندگی روزمره مردم و... باشد.