مدیریت بیمه اکو

رشته تحصیلی مدیریت بیمه اکو دانشجویان از بین علاقه مندان به کشورهای عضو پیمان اکو شرکت می کنند. این رشته در دانشکده مدیریت بیمه اکو ارائه می شود.

مدیریت بیمه اکو

رشته تحصیلی مدیریت بیمه اکو

رشته تحصیلی مدیریت بیمه اکو سال های بسیاری است که در ایران ایجاد شده است. در این رشته دانشجویان از بین علاقه مندان به کشورهای عضو پیمان اکو شرکت می کنند. این رشته در دانشکده مدیریت بیمه اکو ارائه می شود. 

رشته تحصیلی مدیریت بیمه اکو

موضوعات آموزشی رشته تحصیلی مدیریت بیمه اکو

در این رشته، موضوعات متفاوتی آموزش داده می شود. دانشجویان این رشته باید بتوانند این موارد را به صورت کامل آموزش ببینند. موضوعات آموزشی رشته تحصیلی مدیریت بیمه اکو شامل موارد زیر است:

 • مدیریت
 • اقتصادی
 • حقوق
 • حسابداری‌
 • تجاری‌
 • امنیت سرمایه گذاری
 • امنیت اقتصادی
 • امنیت رفاهی

نکته!

این مورد را در نظر داشته باشید که دانشجویان این رشته باید به صورت کامل به زبان انگلیسی مسلط باشند؛ زیرا تمامی دروس این رشته به زبان انگلیسی نوشته شده است و تمامی کتاب ها انگلیسی می باشد. از این رو دانشکده بیمه اکو برای گزینش دانشجو، افرادی که تسلط بیشتری به زبان انگلیسی دارند را انتخاب می کنند. حتی پاسخ به سوالات و امتحان ها در این رشته به زبان انگلیسی طراحی می شود. پس اگر علاقه ای به یادگیری زبان انگلیسی ندارید، بهتر است در انتخاب خود تجدید نظر کنید.

رشته مدیریت بیمه اکو و گروه آموزشی ریاضی و فنی

یکی از رشته های گروه ریاضی و فنی، رشته تحصیلی مدیریت بیمه اکو است. افراد برای ورود به مدیریت بیمه اکو باید ابتدا از گروه آموزشی ریاضی و فنی در کنکور شرکت کنند و پس از قبولی در این رشته وارد دانشگاه شوند. دروس تخصصی این رشته، ریاضی، فیزیک و شیمی است که ضرایب آن به ترتیب 4، 3 و 2 می باشد. دانشجویان برای قبولی در رشته مورد نظر باید به دروس تخصصی با درصد بالا پاسخ دهند.

رشته تحصیلی مدیریت بیمه اکو

دروس عمومی رشته تحصیلی مدیریت بیمه اکو

دروس عمومی مختلفی در این رشته در دانشکده بیمه اکو ارائه می شود. دروس عمومی این رشته شامل دو درس از دروس مبانی نظری اسلام، یک درس از دروس اخلاق اسامی، یک درس از دروس انقلاب اسلامی، یک درس از تاریخ و تمدن اسلامی، یک درس از دروس آشنایی با منابع اسلامی، ادبیات فارسی، زبان عمومی، تربیت بدنی ۱ و تربیت بدنی ۲ است.

دروس تخصصی رشته تحصیلی مدیریت بیمه اکو

دروس تخصصی رشته تحصیلی مدیریت بیمه اکو شامل اصول‌ حسابداری‌، ریاضیات‌ و کاربرد آن‌ در مدیریت‌، آمار و کاربرد آن‌ در مدیریت‌، کامپیوتر و کاربرد آن‌ در مدیریت‌، اقتصاد خرد، اقتصاد کلان‌، روش‌ تحقیق‌ در مدیریت‌، مبانی‌ سازمان‌ و مدیریت‌، تحقیق‌ در عملیات‌، مدیریت‌ رفتار سازمانی‌، مدیریت‌ منابع‌ انسانی‌، حقوق‌ اساسی‌، مبانی‌ مدیریت‌ اسلامی‌ و سیستم‌ های‌ اطلاعاتی‌ در مدیریت است. در صورتی که به این دروس علاقه ندارید، بهتر است رشته خود را عوض کنید؛ زیرا این ها دروس اصلی رشته است و تا پایان دوران تحصیل و حتی در زمان کاری از آن استفاده می شود.

ادامه تحصیل در رشته تحصیلی مدیریت بیمه اکو

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در رشته مدیریت بیمه اکو را دارند، می توانند در مقاطع بالاتر تحصیل کنند. ادامه تحصیل به استخدام زودهنگام آن ها کمک زیادی خواهد کرد.

گرایش‌های کارشناسی ارشد رشته تحصیلی مدیریت بیمه اکو

دانشجویان کارشناسی ارشد این رشته می توانند گرایش های مختلفی مانند بازاریابی جهانگردی، برنامه ریزی توسعه جهانگردی، مدیریت بازرگانی، مدیریت دولتی، مدیریت صنعتی، مدیریت فناوری اطلاعات، مدیریت تکنولوژی، مدیریت مالی، کارآفرینی، مدیریت منابع انسانی، مدیریت حمل و نقل دریایی بین قاره ای، مدیریت بازرگانی دریایی، مدیریت مالی، مدیریت کسب و کار، مدیریت دولتی و مدیریت امور شهری ادامه تحصیل دهند. در این رشته، همچنین ادامه تحصیل در مقطع دکترا وجود دارد.

رشته تحصیلی مدیریت بیمه اکو

بهترین دانشگاه‌های دولتی در رشته تحصیلی مدیریت بیمه اکو

پذیرش در رشته مدیریت بیمه اکو در نوبت های روزانه و شبانه انجام می شود. یکی از دانشگاه های برتر در این رشته، دانشگاه علامه طباطبایی تهران است. این رشته به عنوان یکی از شاخه های علمی سازمان سیاست های بین المللی در تهران در دانشگاه علامه ارائه می شود.

ادامه تحصیل در خارج از کشور

برخی از دانشجویان در این رشته اقدام به مهاجرت تحصیلی یا مهاجرت خانوادگی می کنند که در نهایت در دانشگاه های خارج از کشور به تحصیل می پردازند. افرادی که رتبه و رزومه علمی بالایی دارند، احتمال پذیرش در دانشگاه افزایش می یابد. از دانشجویان پیش از پذیرش در دانشگاه، آزمون و مصاحبه گرفته می شود. در صورتی که نمره قبولی کسب کنند می توان در دانشگاه تحصیل کنند. تسلط به زبان انگلیسی اهمیت زیادی دارد که نمره آن در هر دانشگاه متفاوت است. احتمال پذیرش در دانشگاه های مانند استرالیا، ژاپن و ترکیه بیشتر است.

چه کسانی باید وارد رشته تحصیلی مدیریت بیمه اکو شوند؟

اگر به مباحث بیمه و مدیریت علاقه دارید، می توانید رشته مدیریت بیمه اکو را انتخاب کنید. شرط اصلی برای پذیرش در این رشته، تسلط بر زبان انگلیسی است. در این رشته مباحث حسابداری و آمار کاربرد زیادی دارد و دانشجویان باید بتوانند به مطالعه این دروس بپردازند. در رشته مدیریت بیمه اکو، افراد باید به مباحث مدیریتی، حقوقی و تجاری علاقه داشته باشند و فرد بتواند درک صحیحی از مسائل کسب کند. 

مزایایی مدیریت بیمه اکو

دانشجویان رشته تحصیلی مدیریت بیمه اکو به دلیل استفاده از کتاب های انگلیسی از بروزترین منابع درسی استفاده می کند. یادگیری متون با استفاده از زبان انگلیسی باعث رشد این افراد در سطوح بین المللی می شود. این دانشجویان به راحتی می توانند در دانشگاه های خارج از کشور تحصیل کنند. بازار کار خوب این رشته از اصلی ترین مزایایی آن به شمار می رود.

رشته تحصیلی مدیریت بیمه اکو

معایب رشته تحصیلی مدیریت بیمه اکو

یکی از معایبی که در این رشته می توان به آن اشاره کرد، ارائه دروس به زبان انگلیسی است. بسیاری از افراد علاقه مند به مدیریت بیمه اکو به دلیل استفاده از زبان انگلیسی از ثبت نام در این رشته صرف نظر می کنند.

بازارکار رشته تحصیلی مدیریت بیمه اکو

پس از گذراندن دوران تحصیلی و کسب مدرک، فارغ التحیلان این رشته وارد بازار کار می شوند و می توانند در زمینه های مربوطه فعالیت کنند. این فعالیت ها شامل کارشناس بیمه، کارگزار بیمه، مدیر عامل فروش، مدیر بازاریابی، کارشناس تحقیقات بازار، کارمند بانک و مدیر عامل بانک، کارشناس گمرک و مشاور و کارشناس حقوقی است. پذیرش در رشته مدیریت بیمه اکو در دانشگاه های دولتی روزانه و نوبت دوم انجام می شود. پذیرش در این رشته محدود است و همین عامل باعث شده است که بازار کار خوبی را به وجود آورد.

آینده شغلی رشته تحصیلی مدیریت بیمه اکو در خارج از کشور

بعضی از فارغ التحصیلان از این رشته به خارج از کشور مهاجرت می کنند. این افراد به دلیل تسلط بر زبان انگلیسی به آسانی می توانند در شرکت های خارجی و بین المللی مشغول به کار شوند. کشورهایی که در این رشته استخدام زیادی انجام می دهند، آلمان، فرانسه و آمریکا است. این افراد معمولا درآمد خوبی را دریافت می کنند که در بعضی مواقع این مبلغ 69 هزار دلار نیز می رسد.  

شغل های مرتبط با رشته تحصیلی مدیریت بیمه اکو در خارج از ایران

دانشجویانی که در این رشته در ایران تحصیل می کنند بازار کار خوبی در خارج از کشور دارند. این افراد می توانند در مراکز و موسسات مختلف استخدام شوند. همکار، پروفسور مدیریت دارایی، برنامه ریزی و مدیریت بیمه، نماینده، مدیر بیمه تجاری و سرپرست بیمه از جمله شغل های مرتبط با این رشته است.

بسیاری از دانشجویان پس از فارغ التحصیلی از دانشکده بیمه اکو برای کار به خارج از کشور می روند یا در ایران نمایندگی های مختلف بیمه تاسیس می کنند.

رشته تحصیلی مدیریت بیمه اکو

بهترین مشاغل رشته تحصیلی مدیریت بیمه اکو

فارغ التحصیلان به دلیل تسلط به زبان انگلیسی، آسان تر و راحت تر جذب بازار می شوند و برخی از شرکت ها بعد از فارغ التحصیلی دانشجویان، اقدام به جذب آن ها در شرکت های مختلف می کنند. فارغ التحصیلان این رشته می توانند در موسسات و سازمان های مختلف مانند شرکت های بین المللی و موسسه های بیمه استخدام شوند.

حقوق رشته تحصیلی مدیریت بیمه اکو در ایران

دانشجویان پس از گذراندن دوران تحصیل، با توجه به گرایش های مختلف تحصیلی وارد بازار کار می شوند. درآمد رشته مدیریت بیمه اکو با توجه به سوابق، میزان کار، تجربیات و مهارت ها متغییر است. درآمد این افراد از 2 تا 6 میلیون تومان متفاوت خواهد بود.

رشته تحصیلی مدیریت بیمه اکو

تفاوت رشته تحصیلی مدیریت بیمه اکو و مدیریت بیمه

 • رشته مدیریت بیمه اکو و مدیریت بیمه از لحاظ دانشگاهی و دروس ارائه شده تفاوتی ندارند. تنها تفاوت این دو در مدیریت بیمه اکو است که تمامی دروس به زبان انگلیسی تدریس می شود و افراد باید به این زبان مسلط باشند.
 • نحوه ورود به رشته مدیریت بیمه اکو دشوار است؛ زیرا در این رشته از افراد باید پیش از پذیرش در دانشگاه، مصاحبه گرفته شود. اما در رشته مدیریت بیمه افراد تنها با قبولی در کنکور سراسری وارد این رشته می شوند.
 • در رشته تحصیلی مدیریت بیمه اکو به دلیل استفاده از زبان انگلیسی، دانشجویان منابع بروز تری را نسبت به دانشجویان رشته مدیریت بیمه مطالعه می کنند.

توانایی های مرتبط با رشته تحصیلی مدیریت بیمه اکو

افرادی که وارد این رشته می شوند، پس از فارغ التحصیلی باید به سطحی از مهارت ها رسیده باشند تا بتوانند در موقعیت شغلی خود موفق عمل کنند.

 • تسلط بر امور حسابداری و ریاضی
 • علاقه به امور مدیریتی
 • تسلط کامل به حقوق و تجارت بین‌الملل
 • توانایی بالا در زبان انگلیسی

تیپ‌ های شخصیتی مناسب با رشته تحصیلی مدیریت بیمه اکو

پیش از ورود به این رشته لازم است تیپ شخصیتی خود را با رشته مدیریت بیمه اکو بررسی کنید. در صورتی که تیپ شخصیتی شما با این رشته هماهنگ بود، آنگاه دست به انتخاب بزنید. مناسب ترین تیپ های شخصیت برای این رشته به شرح زیر است:

 • افرادی که علاقه به فعالیت در دنیای واقعی دارند و لذت کار های مختلف مانند فروش را دوست دارند. این افراد علاقه دارند، کارهایشان را براساس قواعد وضع شده انجام دهند.
 • افرادی که به دنبال کسب نتیجه ملموس هستند و شرایط کاری آن ها سنتی است.
 • دوستان دارند با دیگران ارتباط بگیرند و علاقه به کارهای متفاوت دارند.
 •  این نوع تیپ شخصیتی علاقه زیادی به عدد و ریاضیات دارد.
 • استقلال در کار از ویژگی های این افراد است.
 • دوستان دارند به دیگران کمک کنند و نیازشان را برطرف سازند.

حرف آخر

رشته تحصیلی مدیریت بیمه اکو امروز در سطح بین المللی کاربرد دارد. دانشجویان این رشته به آسانی می توانند از دانشگاه های خارج از کشور پذیرش بگیرند و در شرکت ها و موسسات بین المللی استخدام شوند. این رشته به دلیل استفاده از زبان انگلیسی، منابع بروزی را به دانشجویان منتقل می کند و مهارت آن ها را برای ارتباط گیری در خارج از کشور افزایش می دهد. در این رشته شما خواهید توانسته به آسانی وارد بازار کار شوید و هیچ گونه دغدغه ای در این زمینه نداشته باشید.

تیم مهرگان ورک در خدمت شما است تا با ارائه اطلاعات و محتواهای لازم در مورد تمامی رشته ها، شما را راهنمایی کند. این مجموعه به شما در زمینه انتخاب رشته و معرفی شغل ها مشورت می دهد تا بعدا دچار مشکل نشوید و دست به انتخاب درستی بزنید.

نظرات:
نظر خود را بیان کنید: