10 شغل پردرآمد در کانادا و امریکا

10 شغل پردرآمد در کانادا و امریکا از موضوعاتی است که برای همگان بخصوص افرادی که قصد مهاجرت دارند، جالب است. در واقع سالانه افراد زیادی هستند که به دنبال شغل مرتبط با رشته‌ تحصیلی و با درآمد خوب در کانادا و امریکا هستند. بنابراین آگاهی از شغل های پردرآمد و البته مورد نیاز قبل از هر اقدامی برای مهاجرت بسیار مهم است. در ادامه 10 شغل پردرآمد در کانادا و امریکا در سال ۲۰۲۰ به شما معرفی می شوند.

10 شغل پردرآمد در کانادا و امریکا
شغل و کسب و کار ,

10 شغل پردرآمد در کانادا و امریکا از موضوعاتی است که برای همگان بخصوص افرادی که قصد مهاجرت دارند، جالب است. در واقع سالانه افراد زیادی هستند که به دنبال شغل مرتبط با رشته‌ تحصیلی و با درآمد خوب در کانادا و امریکا هستند. بنابراین آگاهی از شغل های پردرآمد و البته مورد نیاز قبل از هر اقدامی برای مهاجرت بسیار مهم است. در ادامه 10 شغل پردرآمد در کانادا و امریکا در سال ۲۰۲۰ به شما معرفی می شوند.

10 شغل پردرآمد در کانادا و امریکا

در مورد 10 شغل پردرآمد در کانادا بدانیم

اطلاعاتی که در ادامه در اختیار شما عزیزان قرار می گیرد، با توجه به آمار سال 2020 ارائه شده است.

 1. روانشناس (Psychologists)- حقوق سالانه: از ۵۹۸۶۰ تا ۱۳۲۵۰۰ دلار

روانشناسان ها در کانادا در حوزه های مختلف، از ورزش تا قانون مشغول به فعالیت هستند. البته درآمد روانشناسان بسیار پایینتر از دید عموم است، با اینحال براساس آمارها متوسط درآمد روانشناسان معادل ۹۲۳۶۷ دلار در سال است. افرادی که به دنبال درآمد، رفاه و امکانات بیشتر هستند و امیدوارند تا پیشرفت و رشد شغلی بهتری داشته باشند، به جستجو درمورد 10 شغل پردرآمد در کانادا و امریکا می پردازند تا تصمیمهای درستی داشته باشند.

 1. پرستار رسمی (Registered Nurse)- حقوق سالانه: از ۴۱۳۹۶ تا ۱۲۸۶۵۵ دلار

پرستاری شغلی پردرآمد در کانادا در سال ۲۰۲۰ و سال‌های آینده است. با داشتن یک مدرک دانشگاهی پرستاری به عنوان دستیار پزشک مشغول به فعالیت می شوید. همچنین امکان ادامه تحصیل در یک رشته تخصصی مانند روانپزشکی نیز فراهم است. متوسط حقوق پرستاران در کانادا ۷۵۶۸۰ دلار است. پرستاری همیشه از شغلهای مورد تقاضا بوده است. بنابراین اگر در میان 10 شغل پردرآمد در کانادا و امریکا دیده شود، چندان تعجب ندارد.

 1. فیزیوتراپیست (Physiotherapist)- حقوق سالانه: از ۳۱۹۹۷ تا ۱۰۲۱۰۲ دلار

این شغل دائماً با تغییر رو برو است و فرد روزانه با افراد مختلفی از ورزشکارها، معلولین، افراد سالخورده، زنان باردار و ... مواجه شده و باید به آنها در بازیابی عملکرد جسمی، بعد از جراحت یا بیماری کمک کند. متوسط حقوق فیزیوتراپیست‌ ها در کانادا ۷۳۷۰۲ دلار است.

البته وقتی به جمع آوری اطلاعات درمورد 10 شغل پردرآمد در کانادا و امریکا می پردازیم، باید به درآمد شغل مورد نظر در داخل کشور دقت کنیم. در مورد برخی مشاغل، شرایط داخل کشور بهتر است.

 1. کاردرمانگر (Occupational Therapists) - حقوق سالانه: از ۳۴۹۶۴ تا ۱۰۲۱۰۲ دلار

بسیاری از حرفه‌ های درمانی روی ناتوانی های مراجعان تمرکز دارند، این درحالی است که کاردرمانگر تمرکزش روی توانایی‌ های آنهاست و از فعالیت‌های روزمره برای بهبود مراجعان بهره می گیرد. کاردرمانگر از مشاغل با بهترین دستمزد پایه در کانادا است و میانگین دستمزدی معادل ۷۲۷۶۴ دلار دارد. مشاغل پزشکی همیشه جز 10 شغل پردرآمد در کانادا و امریکا بوده اند و البته در تمامی کشورها از جمله ایران. بنابراین مقایسه درآمدها می تواند به شما در تصمیم برای مهاجرت کمک کند.

 1. کایروپراکتور- حقوق سالانه: از ۳۹۸۷۲ تا ۱۰۰۱۸۱ دلار (Chiropractors)

هنگام جستجوی 10 شغل پردرآمد در کانادا و امریکا به مشاغلی بر می خوریم که شاید تازگی داشته باشند؛ مانند کایروپراتور. کایروپراکتورها در درمان بیماران با مشکلاتی مانند کمردرد، تقش مهمی دارند. آنها پزشک نیستند، اما توسط بعضی از بیمارستان ‌ها جذب می شوند. میانگین درآمد کایروپراکتورها در کانادا معادل ۷۰۲۰۰ دلار است.

 1. متخصص شنوایی ‌سنجی (Audiology)- حقوق سالانه: از ۵۵۴۵۶ تا ۱۰۷۷۳۸ دلار

شنوایی ‌سنجی از  10 شغل پردرآمد در کانادا و امریکا برای زنان است؛ در کانادا فارغ التحصیلان زن این رشته از فارغ التحصیلان مرد بیشتر است. با افزایش جمعیت افراد سالخورده، نیاز به متخصصان شنوایی ‌سنجی بالا می رود. در کانادا متوسط درآمد متخصصان شنوایی ‌سنجی ۶۸۷۰۸ دلار است..

 1. درمانگر تنفسی (Respiratory Therapists) - حقوق سالانه: از ۳۲۶۲۷ تا ۱۰۰۷۱۸ دلار

درمانگر تنفسی به بیماران ریوی و تنفسی کمک می کند و میانگین حقوقی حدود ۶۴۹۱۴ دلار دارد. هنگام جستجوی 10 شغل پردرآمد در کانادا و امریکا باید در مورد شغلهایی که بنظر جدیدند، بطور کامل تحقیق شود.

 1. ماساژ درمانگر (Massage Therapists)- حقوق سالانه: از ۲۷۴۴۰ تا ۹۹۴۵۰ دلار

شغل ماساژ درمانگر، بسیار متنوع، رو به رشد و وسیع است. این افراد می توانند در یک بیمارستان یا کلینیک درمانی، اسپا (Spa)، سالن های ورزشی و همچنین در خانه خود و یا مشتری کار کنند. این شغل در کانادا میانگین دستمزدی حدود ۵۸۵۰۰ دلار دارد. باید به مهارتها و تجارب کاری خود هنگام بررسی 10 شغل پردرآمد در کانادا و امریکا نیز توجه داشته باشیم و بیگدار تصمیم نگیریم.

 1. پرستار تجربی مجوزدار (Licensed Practical Nurse)- حقوق سالانه: از ۳۱۶۸۳ تا ۹۷۶۰۲ دلار

پرستار تجربی شباهت زیادی به پرستاری رسمی دارد و تنها در مدرک تحصیلی متفاوت هستند. با داشتن مدرک دیپلم پرستاری می‌توانید در مراکز درمانی این کشورها مشغول به کار شوید. متوسط حقوق پرستاران تجربی مجوزدار حدود ۵۷۴۱۳ دلار است. در بررسی 10 شغل پردرآمد در کانادا و امریکا باید به تفاوتهای میان شغلهای مشابه توجه شود تا در انتخاب دچار اشتباه نشویم.

 1. متخصص بینایی ‌سنجی (Opticians)- حقوق سالانه: از ۲۹۲۵۰ تا ۶۵۰۰۰ دلار

در میان 10 شغل پردرآمد در کانادا و امریکا به این شغل به عنوان دهمین شغل پردرامد کانادا مواجه می شویم. با توجه به اینکه نیمی از مردم کانادا عینکی هستند، و همچنین با پیر شدن جمعیت و در نظر گرفتن این نکته افراد زمان زیادی را پشت کامپیوتر هستند، نیاز به متخصصان بینایی‌ سنجی بیش از پیش احساس می شود. میانگین درآمد متخصصان بینایی‌ سنجی ۴۴۸۵۰ دلار است.

۱۰ شغل پردرآمد و مورد نیاز امریکا در سال ۲۰۲۰

در ادامه به معرفی و بررسی ۱۰ شغل پردرآمد و مورد نیاز امریکا در سال ۲۰۲۰ می پردازیم.

10 شغل پردرآمد در کانادا و امریکا

 1. متخصص بیهوشی (265،990 دلار)

متخصص پزشکی روشهای بیهوشی را قبل عمل، هنگام عمل و یا بعد عمل بکار می برد. در سال 2020 در امریکا متخصصان بیهوشی رتبه اول را از نظر درآمدی داشتند. براساس آمار 31000 متخصص بیهوشی در امریکا مشغول به کار هستند. متخصص بیهوشی شاید در خیلی از کشورها از درآمد متوسطی برخوردار باشد اما جز 10 شغل پردرآمد در کانادا و امریکاست.

 1. جراحان (265،990 دلار)

پزشکانی که با عملهای جراحی به درمان بیماریها، آسیبها و یا ناهنجاری های جسمی کمک می کنند، در گروه جراحان قرار می گیرند و در امریکا جمعیتی برابر با  34390 دارند. طبیعی است که شغل جراح در میان 10 شغل پردرآمد در کانادا و امریکا باشد.

 1. جراحان دهان و فک و صورت (242،740 دلار)

جراحان دهان از دندانپزشکان تخصصی تر عمل می کنند و کارهای پیچیده ای مثل کشیدن دندان عقل برعهده دارند.

 1. پزشکان (214،700 دلار)

پزشکان در میان 10 شغل پردرآمد در کانادا و امریکا با نقشی برجسته و تخصصهای متنوع قرار دارند. براساس پیش بینی ها، به علت افزایش نیاز به خدمات پزشکی و افزایش افراد سالخورده، اشتغال در این حوزه تا 2026، رشدی معادل 13٪ خواهد داشت.

 1. پزشکان خانواده و عمومی (208،560 دلار)

پزشکانی هستند که به پیشگیری، تشخیص و درمان بیماری ها و آسیبهای کمک می کنند. در صورت نیاز به روشهای تشخیصی یا درمانی پیچیده تر، بیماران به پزشکان متخصص ارجاع می شوند.

 1. مدیران ارشد (196،960 دلار)

این گروه شغلی جز مشاغل با درآمدهای بالا هستند؛ البته ایالتهای داکوتای جنوبی، کلمبیا و رود آیلند به ترتیب اولین تا سومین رتبه را از نظر درآمد مدیران ارشد دارند و این درحالی است که ایالتهای نیویورک و کالیفرنیا اصلا در این فهرست نیستند. هنگام جستجوی 10 شغل پردرآمد در کانادا و امریکا باید به وضعیت ایالت های مختلف هم توجه شود.

 1. پرستارهای متخصص بیهوشی (169،450 دلار)

این شغل در مقایسه با پرستاران دیگر، از بالاترین درامد برخوردار هستند. متخصصان بیهوشی، علائم حیاتی بیمار را مرتب چک می کنند تا به هوش بیاید و بعد از آن هم تا بهبودی کامل این کار را تکرار می کنند. براساس پیش بینی ها، اشتغال در این حوزه از خدمات پزشکی تا سال 2026 رشد 31 درصدی خواهد داشت. بنابراین در فهرست 10 شغل پردرآمد در کانادا و امریکا باقی خواهد ماند.

 1. مهندسان نفت (154،780 دلار)

مهندسان نفت کار اکتشاف و بهره برداری از منابع نفت و گاز را انجام می دهند و به دنبال توسعه روشهای نوین استخراج نفت و گاز هستند. این شغل آینده خوبی در امریکا دارد و براساس پیش بینی ها رشد 15٪ خواهد داشت. البته میزان درآمد این شغل به قیمت و تقاضای بنزین و نفت هم بستگی دارد. بنابراین در تعیین 10 شغل پردرآمد در کانادا و امریکا باید وضعیت فعلی و آتی عوامل مرتبط با آن را نیز بررسی کرد.

 1. مدیران سیستم های اطلاعاتی (149،730 دلار)

درآمد بالای متخصصان فناوری اطلاعات برکسی پوشیده نیست. البته در این میان مدیران سیستمهای رایانه ای و اطلاعاتی بالاترین درآمد را دارند. فعالیتهای آنان شامل پردازش داده های الکترونیکی، تجزیه و تحلیل سیستم ها و برنامه ریزی و هدایت افراد تحت مدیریتشان است.

 1. مدیران بازاریابی (145،620 دلار)

بدیهی است که مدیران بازاریابی در فهرست 10 شغل پردرآمد در کانادا و امریکا هستند. البته میزان درآمد مدیران بازاریابی در صنایع مختلف، متفاوت است. مدیران بازاریابی در این پنج صنعت بالاترین درآمد را دارند: تحقیق، شبکه، فیلمسازی، استخراج نفت و گاز، پوشاک.

10 شغل پردرآمد در کانادا و امریکا

آیا مهاجرین دستمزدها را پایین می آورند؟

در زمان بررسی 10 شغل پردرآمد در کانادا و امریکا  باید به نقش مهاجرین هم توجه کرد. منطقی این است که مهاجرین در مقایسه با کانادایی ها و امریکایی ها حاضر به دریافت دستمزد کمتری هستند؛ بنابراین بومیان کانادا و امریکا برای رقابت با کارگران مهاجر برای یافتن شغل مجبور به قبول دستمزد کمتری هستند.

درحالیکه اینگونه نیست. نرخ بیکاری پایین کانادا و امریکا به این معنی است که کارهای زیادی برای انجام وجود دارد و بسیاری از صنایع کمبود نیروی کار را تجربه می کنند. وقتی مشاغل بیشتری نسبت به نیروی کار وجود دارد، کارفرمایان برای جذب نیرو مایلند دستمزدها را افزایش دهند. پس مهاجرت می تواند تقش تعیین کننده ای در 10 شغل پردرآمد در کانادا و امریکا داشته باشد.

 

بیشتر مهاجرین کانادا و امریکا به عنوان کارگران ماهر پذیرفته می شوند

بیشتر مهاجرین کانادایی و امریکایی مهارت، تخصص، تحصیلات یا سرمایه های ارزشمندی را به همراه می آورند و وارد اقتصاد این دو کشور می کنند؛ بنابراین احتمال اینکه فهرست 10 شغل پردرآمد در کانادا و امریکا متاثر از مهاجرت افراد متخصص باشد، جای تعجب نیست. در حقیقت، آنها فعالانه به دنبال پذیرش مهاجرینی هستند که در زمینه هایی مانند پزشکی، مهندسی یا مشاغل تخصصی مهارت دارند و با کمبود نیروهای ماهر در این حوزه ها روبرو هستند.

10 شغل پردرآمد در کانادا و امریکا

تأثیر مهاجرین بر میزان دستمزدها

تحقیقات نشان می دهد که مهاجرت بر میزان دستمزد و اشتغال کانادا و امریکا تأثیر مثبت می‌گذارد. زیرا کارگران بومی و کارگران مهاجر مکمل یکدیگر هستند و نیازی برای رقابت مشاغل ندارند؛ زیرا هرگروه مهارتهای متفاوتی دارند و بدنبال شغلهای متفاوتی می گردند.

بنابراین، مهاجرین در حال افزایش رقابت بازار کار برای کارگران بومی نیستند و بر درآمد کارگران آمریکایی تأثیر منفی نمی گذارند و حتی تاثیرات مثبتی بر پتانسیل اقتصادی این دو کشور و در 10 شغل پردرآمد در کانادا و امریکا نیز گذاشته اند. مهاجرین درآمد بیشتر خود را صرف چیزهایی مانند خانه، اتومبیل و لباس می کنند. این افزایش مصرف به این معنی بهتر شدن وضعیت کار و درآمد بیشتر نیروهای بومی خواهد شد.

 

مهاجرین می توانند شغل های جدید ایجاد کنند

مهاجرین نه تنها مشاغل افراد بومی را از آنها نمی گیرند، بلکه در ایجاد مشاغل جدید هم موثرند. طبق نظرسنجی در سال 2010، 900000 نفر صاحبان مشاغل كوچك از میان مهاجرین بودند؛ نزدیك به 18 درصد. درحالی مهاجرین تنها 16 درصد از نیروی کار را تشکیل می دهند.

ماهیت کارآفرینی مهاجرین، با توجه به وجود 8 میلیون مهاجر غیرقانونی، به طور کامل درک نشده است. مطمئناً، برخی از آنها درحال حاضر در اقتصاد زیرزمینی مشغول به فعالیت هستند. بنابراین، قانونی سازی این کارآفرینان، کسب و کار آنها را رسمیت می بخشد و به ایجاد فرصتهای شغلی بیشتر کمک می کند.

10 شغل پردرآمد در کانادا و امریکا

در سایت مهرگان ورک اطلاعات لازم درمورد 10 شغل پردرآمد در کانادا و امریکا و نقش مهاجرین در آن، دردسترس شما عزیزان است تا براحتی مطالعه کرده و در صورت سوال با کارشناسان تماس بگیرید و برای ابهامات خود را جوابهای درستی بگیرید.

 

 

 

نظرات :
نظر خود را بیان کنید :
مطالب مرتبط :
73b1a1b4-2456-436b-a768-813d2add60e2.jpg
زنان موفق ایران

زنان موفق ایران، الگوهای خوبی برای زنان در هر نسلی و بخوص نسل جوان و نوجوان می‌ توانند باشند.

امین فرهادی 31 مرداد 1400
eb007132-24ef-401c-a8bd-529d65071412.jpeg
انواع روش های معافیت

آگاهی از انواع روش های معافیت سربازی برای برخی افراد از اهیمت زیادی برخوردار است. باید گفت خدمت سربازی و قوانین مربوط به آن در کشورهای مختلف تا حدی متفاوت است.

امین فرهادی 11 مهر 1400