شغل ده نفر ثروتمند دنیا

شغل ده نفر ثروتمند دنیا همیشه برای افراد، موضوعی جالب بوده و افراد در سراسر دنیا کنجکاوند بدانند این اشخاص چه کسانی هستند و زندگی، کار و نحوه پول درآوردن آن ها چگونه است. 81 نفر در دنیا سرمایه ای بالغ بر 20 میلیارد دلار دارند و برای بودن در جمع 100 نفر ثروتمند جهان باید حداقل ۱۸.۳ میلیارد دلار سرمایه داشت. در ادامه به معرفی شغل ده نفر ثروتمند دنیا پرداخته ایم.

شغل ده نفر ثروتمند دنیا
شغل و کسب و کار ,

شغل ده نفر ثروتمند دنیا چیست؟

شغل ده نفر ثروتمند دنیا همیشه برای افراد، موضوعی جالب بوده و افراد در سراسر دنیا کنجکاوند بدانند این اشخاص چه کسانی هستند و زندگی، کار و نحوه پول درآوردن آن ها چگونه است. 81 نفر در دنیا سرمایه ای بالغ بر 20 میلیارد دلار دارند و برای بودن در جمع 100 نفر ثروتمند جهان باید حداقل ۱۸.۳ میلیارد دلار سرمایه داشت. در ادامه به معرفی شغل ده نفر ثروتمند دنیا پرداخته ایم.

شغل ده نفر ثروتمند دنیا

نام

رتبه

شغل

ثروت تا پایان نوامبر 2021  (میلیارد دلار)

کشور

جف بزوس

1

مدیرعامل آمازون

189.2

آمریکا

برنارد آرنو

2

مدیرعامل اجرایی LVMH

189.1

فرانسه

ایلان ماسک

3

بنیان گذار تسلا

155.1

آمریکا

بیل گیتس

4

مدیرعامل شرکت مایکروسافت

126.3

آمریکا

مارک زاکربرگ

5

مدیرعامل فیس بوک

118.8

آمریکا

وارن بافت

6

مدیرعامل صندوق سرمایه گذاری  برک شایر

108.7

آمریکا

لری الیسون

7

مدیرعامل شرکت نرم افزاری اوراکل

103.1

آمریکا

لری پیج

8

سهامدار ارشد گوگل

103.7

آمریکا

سرگی برین

9

سهامدار ارشد گوگل

100.5

آمریکا

آمانسیو اورتگا

10

مدیر برند زار

88.8

اسپانیا

 

 

شغل ده نفر ثروتمند دنیا

  1. جف بزوس  (Jeff Bezos)

وقتی صحبت از شغل ده نفر ثروتمند دنیا می شود، ناخودآگاه آمازون و موسس آن، جف بزوس به ذهن می آید. جف بزوس متولد آلبوکرکی (نیومکزیکو) است. او که همیشه دانشجویی ممتاز بود، مدرک فارغ التحصیلی خود را در علوم رایانه و مهندسی برق از دانشگاه پرینسون در سال ۱۹۸۶ گرفت.

جف بزوس مؤسس آمازون است. آمازون را همگان می شناسند؛ بزرگترین خرده فروشی آنلاین دنیا. بنابراین اگر ریاست آمازون در فهرست شغل ده نفر ثروتمند دنیا قرار گرفته، عجیب نیست. جف بزوس به عنوان کارآفرینی نمونه در زمینه اینترنت معروف است و با راه اندازی آمازون دات‌کام به رشد و پیشرفت تجارت الکترونیک در سراسر جهان کمک بزرگی کرده است.

در ۲۰۱۸، سرمایه او به ۱۱۲ میلیارد دلار رسید، و از ثروت بیل گیتس هم بالا زد و عنوان ثروتمندترین فرد جهان را گرفت. ثروت او امروزه مبلغ 189.2 میلیارد دلار است.

شغل ده نفر ثروتمند دنیا برای مردم می تواند الگوی مناسبی برای پیشرفت کاری و شغلی باشد. جف بزوس در حال حاضر مدیر عامل آمازون است، پس شاید بهتر باشد در مورد ایده آمازون هم مختصری صحبت کنیم.

آمازون. به عنوان سایت فروش کتاب راه اندازی شد؛ اما اکنون هرچه بخواهیم در آن وجود دارد. پس از مدتی به فروش اینترنتی کالای نو و دست‌دوم نیز پرداخت و در حال حاضر در مقایسه با فروشگاه های دیگر بالاترین درصد فروش اینترنتی را دارد.

آمازون بجز فروشگاه اینترنتی، ابعاد دیگری هم دارد؛ مانند الکسا (رنکینگ و ترافیک وبسایت ها). در آمازون امکان مطالعه نسخه الکترونیکی کتابها وجود دارد. همچنین انباری از کتابهایی دارد که با سفارش مشتری، اقدام به چاپ کتاب می کند و برای مشتری می فرستد.

شغل ده نفر ثروتمند دنیا

  1. برنارد آرنو (Bernard Arnault)

در ردیف دوم فهرست مربوط به شغل ده نفر ثروتمند دنیا نام برنارد آرنو دیده می شود. او در شهر روبه (در شمال فرانسه) به دنیا آمد. در سال ۱۹۷۱ مدرک مهندسی عمران گرفت و بعد وارد کسب و کار خانوادگی شد؛ لازم به ذکر است این موضوع پیشنهاد پدرش بود. برنارد آرنو را به عنوان کلکسیونر آثار هنری فرانسوی می شناسند که مدیریت و نظارت بر ۷۰ برند معروف دنیا را مانند لویی ویتون، تحت شرکت LVMH عهده دار است. او را باید امپراتور این تجارت بزرگ دانست.

برنارد آرنو بارها به عنوان یک بازرگان موفق، کارآفرین نمونه و سرمایه دار نوآور و ایده پرداز در زمینه کالاهای لوکس تقدیر شده است. برنارد آرنو با  189.1 میلیارد دلار دارایی خالص دومین فرد ثروتمند جهان است. با نگاهی به شغل ده نفر ثروتمند دنیا درمیابیم که عامل موفقیت منابع مالی نیستند، بلکه ایده پردازی و خستگی ناپذیری و باور به موفقیت است.

LVMH. شرکتی چند ملیتی در زمینه فروش کالاهای لوکس در فرانسه است، که از ادغام لویی ویتون (Louis Vuitton) و موئه هنسی (Moët Hennessy) بوجود آمده است. این شرکت نزدیک به 70 شرکت زیرمجموعه دارد، که مستقل اداره شده و چندین برند معتبر دارند.

فندی، کنزو، بولگاری و… از برندهای معروف این مجموعه هستند. قدیمی‌ ترین برند، شراب شتودیکم فرانسه و جدیدترین عضو LVMH، برند فنتی ریحانا که در حوزه لباس، عینک و کفش و برخی اکسسوری های دیگر است. گویا ریحانا می خواهد با این کار خود را در فهرست شغل ده نفر ثروتمند دنیا وارد کند.

شغل ده نفر ثروتمند دنیا

  1. ایلان ماسک (Elon R Musk)

ایلان ماسک در ردیف سوم فهرست شغل ده نفر ثروتمند دنیا دیده می شود. او متولد پرتوریا (آفریقای جنوبی) است و بعد از گرفتن مدرک کارشناسی فیزیک، وارد دانشگاه پنسیلوانیا شد و در رشته علوم اقتصادی به تحصیل پرداخت و مدرک کارشناسی خود را در این رشته نیز کسب کرد.

فعالیت ایلان ماسک در فهرست شغل ده نفر ثروتمند دنیا، راه اندازی و تاسیس شرکت‌های تسلا موتورز، پی‌پال و اسپیس‌ اکس است و درحال حاضر نیز به عنوان مدیرعامل و مدیرفنی در اسپیس‌ اکس مشغول فعالیت است. همه ایلان ماسک را جزء 10 فرد مهم و موثر در فناوری و اختراعات و طراحی های پیشرفته صنعتی می شناسند. سرمایه خالص ایلان ماسک 155.1 میلیارد دلار است.

خستگی ناپذیری، تلاش و پشتکار، توانایی تجزیه و تحلیل و برخورداری از تفکر انتقادی ویژگی هایی هستند که در موفقیت و برجسته شدن ایلان ماسک تاثیر بسزایی داشته اند؛ و این باعث دیدن شدن او در فهرست شغل ده نفر ثروتمند دنیا شده است. در ادامه به شرکت اسپیس اکس می پردازیم تا با مختصر فعالیت ایلان ماسک آشنا شویم.

اسپیس‌اکس. در زمینه تولید صنایع هوافضایی تجاری در آمریکا فعالیت می کند و با سازمان ناسا همکاری های گسترده ای دارد. مثلا فضاپیمای کرو دراگون ساخته ایپیس اکس است که دو فضانورد ناسا از طریق آن به مدار زمین پرتاب شدند. همچنین بار دیگر سه فضانورد آمریکایی و یک فضانورد ژاپنی با یکی دیگر از فضاپیماهای اسپیس اکس از مرکز فضایی کندی به سوی ایستگاه بین‌المللی فضایی فرستاده شدند.

شغل ده نفر ثروتمند دنیا

  1. بیل گیتس (Bill Gates)

نفر چهارم در فهرست شغل ده نفر ثروتمند دنیا، بیل گیتس، به عنوان مدیرعامل مایکروسافت قرار گرفته  است. او متولد سیاتل واشینگتن است و در سال ۱۹۷۳ با ورود به دانشگاه هاروارد با استیو بالمر آشنا شد. در سال اول دانشگاه برنامه اولین میکرو کامپیوتر را نوشت و سپس تصمیم به ترک تحصیل و دانشگاه گرفت. بیل گیتس تمام نیرو و زمان خود را برای شرکت مایکروسافت گذاشت.

شرکت مایکروسافت در سال 1975 با مشارکت پل آلن راه اندازی شد و بیل گیتس به مدت 25 سال سمت مدیرعامل و ۳۹ سال سمت ریاست هیئت مدیره را برعهده داشت و در نهایت در مارس ۲۰۲۰ از هیئت مدیره انصراف داد. و در این مدت اسمش در فهرست شغل ده نفر ثروتمند دنیا، قرار داشت.

بیل گیتس همیشه به عنوان یک مدیر ارشد موفق و کارآفرینی نمونه و ثروتمند شناخته شده است. او ثروتی به اندازه 126.3 میلیارد دلار دارد و در سال 2017 با ۸۶ میلیارد دلار نفر اول فهرست ثروتمندان جهان بود. براساس آمار 2021، بیل گیتس از رتبه اول به رتبه چهارم فهرست شغل ده نفر ثروتمند دنیا جابجا شده است.

مایکروسافت. یک شرکت چند ملیتی کامپیوتر و بزرگترین ارائه دهنده نرم ‌افزار است. مهم ترین فعالیت مایکروسافت توسعه برنامه های چندرسانه ‌ای و خدمات پست الکترونیکی است و اخیرا هم با عرضه محصولات سرفیس در بازار سخت‌ افزار حضوری جدی‌ پیدا کرده است.

شغل ده نفر ثروتمند دنیا

  1. مارک زاکربرگ (Mark Elliot Zuckerberg)

نفر پنجم در جدول شغل ده نفر ثروتمند دنیا مارک زاکربرگ است. او طی سال های تحصیل در دانشگاه هاروارد با کمک دانشجویان علوم کامپیوتر به ویژه اندرو مک ‌کالم، داستین موسکوویتز و کریس هاگز سایت فیسبوک را راه اندازی کرد و در حال حاضر مدیر اجرایی فیسبوک است.

در مجله تایم در سال 2010 عنوان شخص سال به مارک زاکربرگ اختصاص داده شده است و در سال 2008 با  1.5 میلیارد دلار سرمایه، جوان ترین میلیاردر شناخته شد که خود ثروتش را بدست آورده است. هم اکنون ثروتش برابر با 118.8 میلیارد دلار است. وقتی صحبت از شغل ده نفر ثروتمند دنیا می شود، طراحی فیسبوک و در کنار آن نام زاکربرگ، بیشتر برای قشر جوان تداعی می شود و شاید ایده ایجاد سبکی جدید از شبکه های اجتماعی به ذهن خطور کند.

شغل ده نفر ثروتمند دنیا

  1. وارن بافت (Warren Buffett)

 در جدول شغل ده نفر ثروتمند دنیا وارن بافت نفر ششم است. کتاب سرمایه‌ گذار هوشمند نوشته گراهام، کتابی بود که وارن بافت از آن برای فروش اوراق بهادار بافت-فالک استفاده کرد. از آن پس نیز تا دو سال تحلیلگر شرکت گراهام-نیومن بود.

وارن بافت مالک شرکت‌های گایکو، دیری کوئین، هاینز و مارس اینکورپوریتد، سهامدار شرکت‌های اپل، جنرال الکتریک، گلدمن ساکس، ولز فارگو، کوکاکولا و پپسی، آمریکن اکسپرس، بنک آو امریکا و آی ‌بی ‌ام است. همچنین مدیریت عامل و ریاست هیئت مدیره شرکت برکشایر هاتاوی را برعهده دارد.

وارن بافت به عنوان یک اقتصاددان قدرتمند و همچنین نیکوکاری برجسته در آمریکا معروف است. در سال 2019، 82 میلیارد دلار مبلغ ثروت او بود و در حال حاضر سرمایه خالصش، 108.7 میلیارد دلار است. در هنگام صحبت درمورد شغل ده نفر ثروتمند دنیا، نکته ای باید درنظر گرفته شود؛ اینکه در ذهن صاحبان این مشاغل محدودیتی دیده نمی شود و هرآنچه بخواهند انجام می دهند.

برکشایر. یک شرکت هلدینگ و چند ملیتی است و در حوزه های بیمه، مبادلات سهام، صندوق‌ های سرمایه‌ گذاری و مدیریت منابع مالی و مدیریت سرمایه ‌گذاری فعالیت دارد.

شغل ده نفر ثروتمند دنیا

  1. لری الیسون (Larry Ellison)

نفر هفتم فهرست شغل ده نفر ثروتمند دنیا لری الیسون، متولد برانکس نیویورک است. در سال ۱۹۷۱ فردی به او، مبلغی معادل ۲۰۰۰ دلار سرمایه اولیه برای راه اندازی آزمایشگاه ‌های توسعه نرم‌افزار داد. لازم است بدانیم پایگاه داده اوراکل (Oracle) یعنی پایگاه داده سازمان اطلاعات آمریکا (سیا) را لری الیسون ایجاد کرده است. او فردی با استعداد بود که در شرکت امپکس (Ampex) نیز کار می‌کرد.

لری الیسون از موسسان شرکت اوراکل است که درحال حاضر به عنوان مدیر عامل آن فعالیت می کند. شرکت اوراکل از شرکت ‌های اصلی و بزرگ برنامه های پایگاه داده است. ثروت او در سال 2012 حدود 40 میلیارد بود و اکنون مبلغ 103.1 میلیارد دلار سرمایه دارد. برای بودن در فهرست شغل ده نفر ثروتمند دنیا پافشاری برای رسیدن به هدف امری ضروری است.

اوراکل. شرکتی چندملیتی است در زمینه کامپیوتر و به تولید و فروش سیستم های سخت افزاری و نرم افزاری فعالیت دارد. طراحی و توسعه انواع پایگاه‌ داده، سیستم های برنامه ریزی منابع سازمان (ERP)، مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) و بسیاری نرم افزارهای دیگر حوزه های فعالیت اوراکل است.

شغل ده نفر ثروتمند دنیا

  1. لری پیج (Larry Page)

لری پیج متولد لنسینگ شرقی، (میشیگان ایالات متحده) است و در رده هشتم جدول شغل ده نفر ثروتمند دنیا دیده می شود. او ریاست گروه بِتا اِپسیلون را برعهده داشت و در ۱۹۹۳ در تیم ماشین خورشیدی Maize & Blue دانشگاه میشیگان به عضویت درآمد. او برادر کارل ویکتور پیج، مؤسس ای‌ گروپ است که آن را به یاهو فروخت.

لری پیج صاحب ایده گوگل است که به کمک سرگئی برین این موتور جست وجو را راه اندازی کرد و در حال حاضر هم هردو 16 درصد از سهام شرکت گوگل را دارند. ثروت او در سال 2020، 68.500 میلیارد دلار بود. در ۲۰۱۵ هم به عنوان دهمین فرد قدرتمند جهان معرفی شد. سرمایه کنونی او 103.7 میلیارد دلار است.

گوگل را کمتر کسی است که نشناسد و اگر جز فهرست شغل ده نفر ثروتمند دنیاست، به این معناست که این ایده های سخت و زمانبر هستند که در نهایت آنها را به پول رساندند.

شغل ده نفر ثروتمند دنیا

  1. سرگی برین (Sergey Brin)

سرگی برین که او را در ردیف نهم جدول شغل ده نفر ثروتمند دنیا می بینیم، متولد مسکو است. او بعد از دریافت مدرک کارشناسی از دانشگاه مریلند، با کمک هزینه تحصیلی مؤسسه خیریه نشنال ساینس، در دوره کارشناسی ارشد علوم رایانه دانشگاه استنفورد تحصیل کرد و در ۱۹۹۵ مدرک گرفت.

سرگی برین به همراه لری پیج شرکت گوگل را پایه گذاری کردند. در سال 2019 ثروت او حدود ۵۲.۵ میلیارد دلار بود و در رده چهاردهم فهرست ثروتمندان جهان قرار داشت. سرمایه خالص فعلی او 100.5 میلیارد دلار است و نهمین ثروتمند جهان شناخته می شود.

 

شغل ده نفر ثروتمند دنیا

  1. آمانسیو اورتگا (Amancio Ortega)

آمانسیو اورتگا نفر آخر فهرست شغل ده نفر ثروتمند دنیاست و به عنوان تاجری نمونه در صنعت مد شناخته می شود. اولین شغل آمانسیو اورتگا، باربری یک فروشگاه لباس فروشی بود. اکنون به ثروتمندترین فرد اسپانیا معروف شده و مؤسس شرکت ایندیتکس نیز است.

آمانسیو اورتگا مالک شرکت‌ های زارا، برشکا، ماسیمو دوتی، اویشو و دولچه گابانا است. ثروت او بیش از 88.8 میلیارد دلار است و دهمین فرد ثروتمند دنیاست. سود سالانه شرکت های او بیش از 400 میلیون دلار است.

شرکت ایندیتکس. بزرگترین و معروف ترین شرکت در صنعت مد جهان است و به تولید و فروش پوشاک می پردازد.

شغل ده نفر ثروتمند دنیا

تیم مهرگان ورک در تلاش برای جمع آوری اطلاعات دقیق و بروز است. امید است از مطالب نهایت استفاده را ببرید و  در صورت داشتن سوال، می توانید با تیم مهرگان ورک در میان بگذارید.

 

 

 

نظرات :
نظر خود را بیان کنید :
مطالب مرتبط :
93ba2891-8d5d-45e7-b48d-8d8779258097.jpg
زنان موفق دنیا

معرفی زنان موفق برای ایجاد انگیزش در سایر زنان دنیا از اهمیت زیادی برخوردار است. باید گفت از هیئت مدیره گرفته تا هالیوود و مجلس نمایندگان، زنان امروز ارزش حضور خود را شناخته اند.

امین فرهادی 18 مرداد 1400
08a6cfd6-d957-44fe-a533-a372c60e8f7b.jpg
ده نوع صبحانه سالم برای دانش آموزان

ده نوع صبحانه سالم برای دانش آموزان مانند تخم مرغ، مافین و میوه در یک بشقاب رنگارنگ و زیبا بهترین راه برای بالا بردن عملکرد مغز و آماده شدن بدن برای یک روز تحصیلی است.

امین فرهادی 20 شهریور 1400