هزینه مهاجرت تحصیلی به انگلیس

تحصیل در انگلستان یک فرصت استثنایی برای دانشجویان است که بتوانند پیشرفت چشمگیری داشته باشند و بتوانند در سطح بین المللی فعالیت کنند. انگلیس یکی از کشورهای مهم و معتبر است که همواره مورد توجه دانشجویان برتر و ممتاز بوده است.

هزینه مهاجرت تحصیلی به انگلیس
تحصیلی , مهاجرت ,

هزینه مهاجرت تحصیلی به انگلیس به چه صورت است؟

هزینه مهاجرت تحصیلی به انگلیس امروزه بسیار مورد بحث است. زیرا قیمت ها در سال های اخیر رشد بی رویه ای داشته است. پایدار نبود اقتصاد جهانی و اقتصاد اروپا تاثیر مستقیمی بر هزینه های دانشجویان بین المللی داشته است.

در این مقاله به بررسی هزینه های مربوط به مهاجرت تحصیلی به انگلیس و نحوه اقامت و زندگی در این کشور که یکی از قطب های جذب مهاجر است، پرداخته ایم.

هزینه مهاجرت تحصیلی به انگلیس

هزینه مهاجرت تحصیلی به انگلیس چقدر است؟

در سال های اخیر هزینه تحصیل برای دانش آموزان خانگی (انگلستان/اتحادیه اروپا) به سطح چشمگیری افزایش یافته است. در حال حاضر دانشجویان بریتانیایی و اتحادیه اروپا در دانشگاه های انگلیسی باید تا 9,250 پوند (13,050 دلار آمریکا) در سال هزینه کنند.

بنابراین به همین میزان هزینه های تحصیل بین المللی در مقطع کارشناسی نیز به طور قابل توجهی متفاوت است، از حدود 10,000 پوند (14,130 دلار آمریکا)  تا 38,000 پوند (53,700 دلار آمریکا) که البته برای مدارک پزشکی هزینه ها بیشتر است.

گفتنی است که در تمام سطوح، مقاطع علوم انسانی و اجتماعی دارای حداقل هزینه و همچنین دروس آزمایشگاهی و بالینی به طور قابل توجهی گرانترین هستند. وقتی این هزینه ها را با متوسط ​​هزینه زندگی در انگلستان ترکیب کنید، حدود 12200 پوند (16950 دلار آمریکا) در هر سال را شامل می شود.

متوسط ​​هزینه کل تحصیل در انگلستان حداقل 22,200 پوند (31,380 دلار آمریکا) در سال تخمین زده می شود که البته تحصیل در لندن به طور قابل توجهی گرانتر خواهد بود.

در حالی که هزینه مهاجرت تحصیلی به انگلیس ممکن است دلهره آور باشد، به یاد داشته باشید که اکثر دانشگاه های انگلستان برنامه های کوتاهتری را در مقایسه با کشورهایی مانند ایالات متحده ارائه می دهند (سه سال برای میانگین دوره کارشناسی به جای چهار سال و یک سال برای مقطع کارشناسی ارشد به جای دو سال)، بنابراین این ممکن است هزینه های زندگی یک سال را از بودجه کل شما کم کند.

هزینه مهاجرت تحصیلی به انگلیس

هزینه های زندگی دانشجویان در انگلستان

شرایط فعلی ویزای دانشجویی انگلستان و هزینه مهاجرت تحصیلی به انگلیس اینطور نشان می دهد که برای زندگی در این کشور و در خارج از لندن، باید حداقل 1015 پوند (1435 دلار آمریکا) در حساب بانکی خود داشته باشید. این مبلغ سالانه 12180 پوند (17200 دلار آمریکا) است.

اگر مایل به تحصیل در لندن هستید، باید بودجه قابل توجه بیشتری هزینه کنید و حداقل 1265 پوند (1800 دلار آمریکا) در ماه، معادل 15,180 پوند (21,500 دلار آمریکا) در سال در حساب بانکی خود داشته باشید.

البته گفتنی است که می توانید با استفاده از تخفیفات دانشجویی هزینه زندگی در انگلستان را مقرون به صرفه کنید. به عنوان مثال دانشجویان لندن می توانند از کارت  Student Oyster استفاده کنند و در نتیجه فقط 30 درصد از هزینه کارت های مسافرتی و اتوبوس به شما تعلق می گیرد. دانش آموزان در سراسر کشور می توانند با هزینه کمی برای دریافت کارت NUS Extra و بلیط های فصلی اقدام کنند.

 

محل تحصیل و تاثیر آن در میزان هزینه مهاجرت تحصیلی به انگلیس

یکی دیگر از راه های پایین آوردن میزان هزینه ها در انگلستان زندگی در جایی است که هزینه زندگی ارزانتر می باشد. براساس شاخص زندگی دانشجویی Natwest 2017، کاردیف پایتخت ولز مقرون به صرفه ترین شهر برای دانشجویان در انگلستان است، پس از آن آبردین در اسکاتلند و دورهام در شمال شرقی انگلیس در میان سه شهر برتر قرار دارند.

دانشجویان می توانند با در نظر گرفتن این سه شهر برای زندگی، میزان هزینه مهاجرت تحصیلی به انگلیس و هزینه های زندگی در این کشور را به میزان قابل توجهی کاهش دهند.

هزینه مهاجرت تحصیلی به انگلیس

محل اقامت در مهاجرت تحصیلی به انگلیس

برای کم کردن هزینه مهاجرت تحصیلی به کشور انگلیس، اکثر دانش آموزان در سال اول زندگی خود در محل سکونت دانشگاه ها زندگی می کنند و در سال های بعد به محل اقامت خصوصی اجاره ای می روند. بسیاری از دانشگاه ها سالن های اقامتی خودگردان و پذیرایی را ارائه می دهند.

بیشترین تفاوت در هزینه زندگی در لندن در مقایسه با سایر نقاط انگلستان در اجاره است. به طوری که دانشگاه کالج لندن (UCL) هزینه های اقامت را 8,073 پوند (11,400 دلار آمریکا) در هر سال تحصیلی (نه ماه/39 هفته) برآورد کرده است. با این حال ممکن است بتوانید در سالن های دانشگاه یا سهم مسقف، اقامتگاه مقرون به صرفه تری نیز پیدا کنید.

نتایج نظرسنجی National Accommodation Survey در سال 2017 نشان داده است که دانشجویان به طور متوسط ​​125 پوند (175 دلار آمریکا) در هفته برای اجاره در انگلستان هزینه می کنند.

دانشجویان ایرلند شمالی فقط 91 پوند در هفته هزینه می کنند (ایالات متحده 129 دلار) که دقیقاً نصف مبلغی است که در لندن هزینه می شود (182 پوند/257 دلار آمریکا).

سایر هزینه های متوسط ​​زندگی در هزینه مهاجرت تحصیلی به انگلیس

یک فروشگاه مواد غذایی هفتگی به احتمال زیاد حدود 30 پوند یا 42 دلار برای شما هزینه خواهد داشت و یک وعده غذایی در یک رستوران می تواند حدود 12 پوند یا 17 دلار باشد. بسته به دوره تحصیلی شما، احتمالاً ماهیانه حداقل 30 پوند برای کتاب ها و سایر مطالب دوره هزینه می کنید.

قبض تلفن همراه شما حداقل 15 پوند یا 22 دلار در ماه است و هزینه عضویت در ورزشگاه تقریباً 32 پوند یا 45 دلار در ماه می شود، اما ممکن است بتوانید از تخفیف دانشجویی نیز برخوردار شوید. هزینه یک شب معمولی (خارج از لندن) در کل حدود 30 پوند یا 42 دلار هزینه دارد.

در محاسبه هزینه مهاجرت تحصیلی به انگلیس، از نظر سرگرمی، اگر می خواهید در اتاق خود تلویزیون تماشا کنید، به خرید اشتراک تلویزیون نیاز دارید که این مبلغ 147 پوند (107 دلار آمریکا) در سال است و بلیط سینما تقریباً 10 پوند یا 14 دلار هزینه دارد. بسته به عادات هزینه ای خود ممکن است هر ماه 35-55 پوند (49-77 دلار آمریکا) یا بیشتر برای پوشاک هزینه کنید.

البته گفتنی است که شما می توانید هزینه های اضافی را کاهش داده و در نتیجه میزان قیمت های کل را کاهش دهید. حذف کردن هزینه های چون تلویزیون یا خریدهای اضافی و همچنین استفاده از اتوبوس به جای تاکسی ها و یا هواپیما سبب کاهش هزینه ها و بالا رفتن پس انداز شما شود.

میزان شهریه در هزینه مهاجرت تحصیلی به انگلیس

برای دانشجویان بین المللی هزینه های کارشناسی از حدود 10,000 پوند (14,130 دلار آمریکا) برای دوره های معمولی و بدون آزمایشگاه شروع می شود و تا 38,000 پوند (53,700 دلار آمریکا) یا بیشتر برای مدرک پزشکی در مقطع کارشناسی افزایش می یابد.

هزینه مهاجرت تحصیلی به انگلیس

بورسیه تحصیلی انگلیس و بودجه دانشجویی

بورسیه یک راه عالی برای کاهش هزینه مهاجرت تحصیلی به انگلیس است. برای دانشجویان برتری که به دلیل هزینه های بالای تحصیل و زندگی در کشور انگلیس قادر به مهاجرت به این کشور نیستند، بورسیه تحصیلی یک راه عالی است. شما می توانید با بالا بردن مهارت های عملی خود و همچنین کسب نمره های درخشان در دروس، از کشورهای برتر بورسیه تحصیلی دریافت کنید.

 بورسیه های تحصیلی برجسته انگلستان برای دانشجویان بین المللی عبارتند از:

  • بورسیه تحصیلی انگلیس با بودجه دولتی برای دانشجویان برجسته از سراسر جهان، برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های معتبر انگلستان.
  • بورسیه تحصیلی مارشال، بورسیه تحصیلی برای دانشجویان آمریکایی با تحصیلات عالی در انگلستان.
  • بورسیه های مشترک المنافع، بورسیه های انگلستان که توسط دولت ها به شهروندان سایر کشورهای مشترک المنافع ارائه می شود.

در محاسبه هزینه مهاجرت تحصیلی به انگلیس باید در نظر داشت که، بورسیه های تحصیلی انگلستان به طور گسترده تری در سطح تحصیلات تکمیلی در دسترس هستند و تعداد کمی از آنها برای دانشجویان کارشناسی ارائه می شود. با این حال همیشه با دانشگاه انتخابی خود مشورت کنید. زیرا اغلب برای دانشجویان استثنایی کارشناسی در دسترس است.

شرایط بورسیه از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت است. حتی در مواردی که ممکن است فکر کنید که موفق به دریافت بورسیه نخواهید شد، نیز بتوانید از یک دانشگاه خوب بورسیه شوید. بنابراین بهترین راه مطالعه شرایط دانشگاه ها از سایت آنها است.

هزینه مهاجرت تحصیلی به انگلیس

تاثیر Brexit بر هزینه مهاجرت تحصیلی به انگلیس

یکی از مواردی که سبب نگرانی دانشجویان خارجی در مهاجرت تحصیلی به انگلیس شده است، خارج شدن بریتانیا از اتحادیه اروپا یا Brexit است.

تصمیم بریتانیا برای خروج از اتحادیه اروپا (Brexit) به این معنی است که بسیاری از دانشجویان اتحادیه اروپا نگران افزایش شهریه آنها هستند. با این حال، هنوز هیچ نشانه ای از برنامه دولت برای افزایش هزینه ها وجود ندارد. در حقیقت تاکنون بسیاری از دانشگاه های انگلستان متعهد شده اند که هزینه تحصیل را برای دانشجویان فعلی اتحادیه اروپا در طول دوره را با همان نرخ ثابت نگه دارند. همچنین تأیید شده است که دانشجویان اتحادیه اروپا که در پاییز 2018 و پاییز 2019 در دانشگاه های انگلستان ثبت نام می کنند، همچنان واجد شرایط خواهند بود.

سخن پایانی

تحصیل در انگلستان یک فرصت استثنایی برای دانشجویان است که بتوانند پیشرفت چشمگیری داشته باشند و بتوانند در سطح بین المللی فعالیت کنند. انگلیس یکی از کشورهای مهم و معتبر است که همواره مورد توجه دانشجویان برتر و ممتاز بوده است.

 یکی از دغدغه های افراد هزینه مهاجرت تحصیلی به انگلیس است که ممکن است حتی مانعی بزرگ برای دانشجویان برجسته باشد. خوشبختانه راه حل هایی چون دریافت بورسیه برای این افراد عالی است و می تواند گره گشا باشد.

آشنایی با میزان هزینه ها در انگلستان سبب می شود دانشجویان آمادگی لازم برای حضور در آن کشور را داشته باشند.

اگر در مورد هزینه مهاجرت تحصیلی به انگلیس سوالی داشتید تیم مهرگان ورک در کنار شماست تا سوالات و ابهامات شما را پاسخگو باشد.

نظرات :
نظر خود را بیان کنید :
مطالب مرتبط :
28212b2b-15a6-4fc2-be69-3b57fecaaba9.jpg
زندگینامه پروفسور محمود حسابی

زندگینامه پروفسور محمود حسابی سرشار از افتخارات و عملردهای این دانشمند بزرگ است که درس عبرت و انگیزه ای برای جوانانی است که می خواهند برای کشور خود قدم های بزرگی بردارند. در این مقاله به شرح زندگانی پروفسور حسابی می پردازیم.

امین فرهادی 17 مهر 1400
7080ecb4-7bf1-4217-aed7-73464544a1b8.jpg
ارگانهای غیرنظامی پذیرش سرباز

ارگانهای غیرنظامی پذیرش سرباز سازمانهایی هستند که مشمولین خدمت سربازی را بکار می گیرند. در واقع برخی افراد تمایلی به انجام خدمت خود در ارگانهای نظامی ندارند و می خواهند در طرح هایی مانند امریه، سرباز معلم، سرباز فناور و یا دیگر طرح های مشابه شرکت کنند.

امین فرهادی 17 مهر 1400