معرفی شغل برنامه نویس

شغل برنامه نویس وب سایت یکی از زیرشاخه های مهندسی کامپیوتر گرایش مهندسی نرم افزار می باشد این شغل یکی از پردرآمد ترین شغل های دنیا می باشد

معرفی شغل برنامه نویس

آیا میدانید برنامه نویسان چه کاری انجام می دهند؟

چه چیز مشترکی بین استیو وازنیاک خالق اپل ، بیل گیتس ، موسس مایکروسافت و مارک زاکربرگ ، بنیانگذار فیس بوک ، وجود دارد؟

آنها قبل از اینکه به عنوان کارآفرینان باهوش و حتی میلیاردر شناخته شوند ،به عنوان چیز دیگری شناخته می شدند " برنامه نویسان کامپیوتر".  

معرفی شغل برنامه نویس

اما شاید برای شما جالب باشد که زندگی یک برنامه نویس چگونه است و البته این فقط سوال شما نیست. پاسخ ساده را اینطور میتوان بیان نمود : نوشتن نرم افزار کامپیوتری.

برنامه نویسان وظایف متنوعی رو انجام میدهند و همیشه میگویند هیچ کاری نشد ندارد.

به این دلیل که شما خیلی راحت وضعیت آب و هوا رو چک میکنید، بازی کامپیوتری انجام میدهید یا پست دوستانتان رو لایک میکنید، محبوبیت برنامه نویسی رایانه ای اوج گرفته. طبق گزارش سال 2018 مرکز تحقیقات پیو 77 درصد بزرگسالان آمریکایی صاحب تلفن هوشمند ، 52 درصد تبلت و 73 درصد صاحب رایانه یا لپ تاپ بودند. برنامه نویسان قهرمانان گمنامی هستند که اطمینان حاصل می کنند فناوری های ما به درستی کار می کند. بنابراین ما به آنها نیاز داریم تا این تکنولوژی ها رو فعال و قابل اعتماد نگه دارند.

برنامه نویسان رایانه مسئول این موضوع هستند: تجزیه و تحلیل نیازهای مشتریان و سپس طراحی تست و توسعه نرم افزاری که وظایف تعیین شده را انجام می دهد. آنها با مهندسان دیگر برای برنامه ریزی هر بخش از نرم افزار همکاری می کنند و تعیین میکنند که بخش های مختلف نرم افزار چطور باید در کنار هم کار کنند.

آنها در ابتدا با استفاده از زبانهای مختلف از جمله Python  ،  C ++ و Java که کامپیوتر می تواند آنها رو بخواند کد می نویسنند. برای اطمینان از اینکه همه کارها به درستی انجام می شود برنامه نویسان کامپیوتر آزمایش های مکرر از بخش های مختلف را انجام می دهند و سپس  وظیفه اصلی آنها نگهداری و ارتقا نرم افزار می باشد.

معرفی شغل برنامه نویس

بعد از رفع اشکال یک برنامه، برنامه نویسان، برنامه های موجود را به روز می کنند و گسترش می دهند. اکنون که شما در مورد برخی از کارهای مربوط به این شغل بیشتر آشنا شدید، بیایید کشف کنیم که برنامه نویسان کامپیوتر در واقع چگونه به طراحی و تولید کمک می کنند.

 

طراحی و توسعه برنامه های تلفن همراه

اگر تاکنون از اپ استور آیفون یا پلی استور اندروید در تلفن همراه یا تبلت خود استفاده کرده باشید حتماً می دانید برای هر کاری برنامه ای وجود دارد. فقط از لحاظ افزایش بهره وری کسب و کار و پیگیری دویدن و حرکات ورزشی، تا مارس 2018 بیش از 3.5 میلیون برنامه در فروشگاه Google Play  و تا ژانویه 2017 بیش از 2.2 میلیون برنامه دیگه در فروشگاه App store  اپل وجود داشت.

بازار همچنان در حال رشد است. بر اساس تحقیقات بازار برای   iOSو  Android و سایر سیستم عامل ها در سال  2020 برنامه نویسها توانستند بیش از  101 میلیارد دلار درآمد کسب کنند.

 

تولید  بازی ها

 با مهارت های قابل انتقال ، برنامه نویسان کامپیوتر هم می توانند بازی های ویدئویی و موبایل رو طراحی کنند. هر بازی شامل میلیون ها خط کد، خطوط داستانی پیچیده و شخصیت های کاملاً پیشرفته است. در سال 2018 بر اساس گزارش اخبار، ارزش بازار جهانی بازی 137.9 میلیارد دلار بود.

 

توسعه وب سایت

علاوه بر استفاده از مهارت های رمزگذاری برای ایجاد بازی ها ، برنامه نویسان کامپیوتر می توانند از مهارتشان برای توسعه وب سایت ها استفاده کنند. توسعه دهندگان وب مسئول ظاهر کلی و ویژگیهای سایتهایی هستند که مردم بازدید می کنند. همچین ناظر بر طراحی و عناصر فنی از جمله سرعت و میزان ترافیک سایت که از جمله وظایف این افراد می باشد. توسعه دهندگان front-end از HTML، CSS یا جاوا اسکریپت برای طراحی یک سایت استفاده میکنند.  توسعه دهندگان back-end کمتر درگیر طراحی هستند و  وظیفه اصلی آنها ارتباط با پایگاه داده و ایجاد ارتباط بین بخش های مختلف یک وب سایت می باشد. معمولاً آنها از زبان های برنامه نویسی PHP ،asp.net  ،  Ruby یا Python برای ایجاد ارتباط بین بخش ظاهری و بخش هوشمند سایت استفاده میکنند.

معرفی شغل برنامه نویس

برنامه نویسان کامپیوتر معمولاً در بخشهای IT شرکت ها  کار می کنند اما انعطاف پذیری لازم را دارا هستند که بصورت مستقل یا فریلنس هم کار کنند. برنامه نویسان در صنایع بسیاری مشغول به کار هستند. یک شخص با مدرک کارشناسی علوم کامپیوتر بیشتر بر روی مهارت های کامپیوتر و برنامه نویسی متمرکز می باشد به جای مسائل تئوری که این می تونه یک روش خوب برای حرفه ای شدن باشد.

با توانایی خلاقیت و تحلیلی بودن ، در صنایع مختلف کار کردن و ورود به یک بازار کار در حال انفجار، هیچ وقت بهتر از این نبوده است که رویای خودتان را برای ورود به حوزه IT به عنوان یک برنامه نویس رایانه دنبال کنید. بطور طبیعی، برنامه نویسان رایانه ای حل کننده مشکلات فن آوری هستند، کسانی که چگونگی کار کردن اون را می فهمند .

همانطور که دونالد ناوت پیشگام در این زمینه و نویسنده کتاب هنر برنامه نویسی رایانه ای میگه ، "برنامه نویسی کامپیوتر یک هنر است :

زیرا دانش انباشته شده را در دنیا به کار می برد،

زیرا به مهارت و نبوغ احتیاج دارد

و خصوصاً به این دلیل که اشیای زیبایی تولید می کند "

نظرات :
نظر خود را بیان کنید :