درباره مهرگان ورک

هدف تشکیل مهرگان ورک ارائه اطلاعات و آشنا نمودن افراد با رشته های تحصیلی، دانشگاه ها و مشاغل می باشد.
آگاهانه تحصیل کن مشاغل رو بشناس و آیندتو بساز

مهرگان ورک
0+ مطلب
مفید

ما را میشناسید؟

در حال حاضر طبق گفته مدیر طرح ملی توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار وزارت کار، متاسفانه بیشتر از 70 درصد افراد تحصیلکرده در رشته های غیرمرتبط با رشته تخخصی خودشان مشغول به کار هستند. همچنین سیاست های نظام آموزش عالی بدون توجه به نیاز بازار کار توسعه یافته و در نهایت نتایج مطلوبی به همراه نداشته است. متاسفانه بسیاری از جوانان به مدرک گرایی تشویق شده اند و « دانشگاه» را به « انتخاب شغل» ترجیح می دهند. طبق گفته رضا تازیکی:

بسیاری از دانشجویان در حالی فارغ التحصیل شدند که به استناد اظهارات مسئولان هیچ مهارتی برای ورود به بازار کار ندارند و در حال حاضر نیز به زعم مسئولان حدود 80 درصد از تقاضای نیروی کار مربوط به فارغ التحصیلان دانشگاهی است. 

این مسئله به یکی از ابرچالش های بسیار مهم کشور تبدیل شده است. از این رو وب سایت مهرگان ورک به عنوان یک استارتاپ در سال 1399 شروع به فعالیت نمود و هدف اصلی خود را ارائه اطلاعات به کسانی قرار داد که میخواهند هوشمندانه تحصیل کنند و در نهایت در رشته ای که در آن تحصیل نموده اند و وقت خود را صرف آموزش در آن نموده اند، کار تخصصی کنند. 

وب سایت مهرگان ورک توسط جمعی از جوانان دلسوز و فعال در حوزه آموزش و فناوری اطلاعات توسط شرکت فنی مهندسی مهرگان ایده هوشمند راه اندازی شده است و امیدوار است که بتواند سهم کوچکی در انتخاب صحیح مسیر زندگی افراد داشته باشد.

ارسال پیام
راه پیروزی

چطور آینده‌ی موفقی داشته باشیم ؟

اگر میخواهی زندگی موفقی داشته باشی هوشنمدانه تحصیل کن و هوشنمدانه شغلتو انتخاب کن

رشته ها رو بشناس

اولین قدم آشنایی و شناخت رشته های تحصیلی هست. این موضوع میتونه ریشه ای ترین قدم برای داشتن آینده ای موفق باشه

با دانشگاه ها آشنا شو

تحصیل در دانشگاه خوب شاید آرزوی هر کسی باشه. ولی دانشگاه خوب چیه و چه ویژگیهایی باید داشته باشه؟

مشاغل رو بشناس

شغل رویایی تو چیه؟ چه خوبی ها و سختی هایی داره؟ درآمدش چقدره؟ کجا ها میتونی کار کنی و صداها سوال دیگه در مورد هر شغلی وجود داره

چه چیزهایی نیاز داریم؟

نیازمندی های داشتن یک آینده شغلی موفق

برای اینکه در تحصیل موفق باشیم و آینده شغلی موفقی داشته باشیم، با چه مواردی باید آشنا باشیم. چطور میتوانیم علایق خود را بشناسیم و مهم از همه چطور میتوانیم خودمان را بشناسیم؟

رشته تحصیلی

 

اولین قدم این است که رشته های تحصیلی مختف را بشناسید. می توانید از جزئیات هر رشته، سر فصل دروس و هدف از تحصیل در آن رشته آگاهی پیدا کنید. این مسئله باعث می شود رشته تحصیلی را با توجه به علاقه و شخصیت خوتان انتخاب کنید و طبیعتاً اگر به رشته تحصیلی خود علاقه مند باشید در آن رشته موفق تر خواهید بود و نتایج بهتری کسب خواهید کرد. تیم تحریریه مهرگان ورک بطور مداوم تلاش می کند که اطلاعات تمامی رشته ها را تدوین نماید و با بطور دقیق در اختیار شما عزیزان قرار دهد

لیست رشته های تحصیلی

دانشگاه ها

 

انواع مختفی از دانشگاه در نظام عالی آموزشی کشور وجود دارد، دانشگاه سراسری یا دولتی، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه فنی و حرفه ای و ... که هر کدام ویژگیها و شرایط خاص خود را دارند. هزینه تحصیلی در هر کدام از دانشگاه ها متفاوت است و البته ارزش مدرکی که از هر دانشگاه اخذ میکنید با دیگری متفاوت است

معرفی دانشگاه ها

مشاغل

 

امروزه هزاران عنوان شغل مختلف در دنیا وجود دارد و هر روز به تعداد این عناوین افزوده می شود. همچنین مشاغل مختلف در دنیا بطور مدام در حال تخصصی تر شدن هستند و هر شاخه به شاخه های مختلفی تقسیم می شود که بطور مجزا رشد و پیشرفت می کند. شرایط کاری، میزان درآمد مالی، خطرات موجود در محیط کاری، جذابیت های هر شغل و خیلی عوامل دیگر در هر شغل متفاوت است. بسیار خوب است که قبل از انتخاب شغل بتوانیم ویژگیهای آن را در یک محیط بی طرف بررسی کنیم و بتوانیم با آگاهی شغل مناسب خود را انتخاب کنیم

معرفی مشاغل

مشاوره تحصیلی و شغلی

 

پس از بررسی تمامی موارد اعم از رشته های تحصیلی، دانشگاه ها و مشاغل مختلف، چنانچه هنوز هم نیاز به راهنمایی و مشاوره بیشتر دارید میتوانید با درخواست وقت مشاوره در سایت، از راهنمایی و مشاوره با کارشناسان با تجربه مهرگان ورک بهره مند شوید.

ارسال پیام